Збірна Німеччини здолала Францію у серії пенальті і вперше виграла чемпіонат світу з футболу U17

Збірна Німеччини U17. Фото: AP Photos

Як минув вирішальний матч турніру.

Збірна Німеччини виграла чемпіонат світу з футболу у віковій категорії U17. У фіналі турніру німці обіграли команду Франції у серії пенальті.

19-й чемпіонат світу U17 розпочався в Індонезії 10 листопада. Турнір проводився вперше з 2019 року — у 2021-му змагання скасували через пандемію коронавірусу.

Титул чемпіона світу захищала Бразилія, яка у чвертьфіналі поступилась Аргентині з рахунком 0:3. Натомість аргентинці у півфіналі програли Німеччині по пенальті (3:3, 2:4 — пен.). Другим учасником фіналу стала Франція, яка у півфінальному поєдинку здолала Малі — 2:1.

Як минув фінал ЧС-2023 U17 Німеччина — Франція

• Рахунок у зустрічі відкрили німці: на 29-й хвилині гол з пенальті забив нападник "Боруссії" (Дортмунд) Періс Бруннер.
  • На старті другого тайму хавбек "Барселони" Ноа Дарвіх подвоїв перевагу Німеччини, однак через декілька хвилин форвард "Монако" Саймон Буабре скоротив відставання у рахунку.
  • У середині другого тайму німці залишились удесятьох: другу жовту отримав півзахисник "Лейпцига" Віннерс Осаве. А на 85-й хвилині французи відігрались: хавбек "Сент-Етьєна" Матіс Амугу відновив паритет.
  • Долю поєдинку вирішила серія пенальті, яка відбулась після основного часу. Суперники зробили по два промахи під час основних п'яти ударів, після чого нападник "Кана" Тідіам Гоміс не реалізував шосту спробу Франції, і захисник "Боруссії" (Дортмунд) Алмугера Кабар приніс німцям перемогу.

Чемпіонат світу-2023 U17. Фінал

Німеччина — Франція 2:2 (4:3 по пенальті)

Голи: Бруннер, 29 (пенальті), Дарвіх, 51 — Буабре, 53, Амугу, 85

Вилучення: Олаве, 69 (Німеччина, друга жовта)

Що означає перемога збірної Німеччини

• Збірна Німеччини вперше виграла чемпіонат світу U17. Перед цим німці лише одного разу грали у фіналі світової першості – програли Нігерії (0:2) у 1985 році.
  • Збірна Франції вперше програла у фіналі ЧС U17. Французи вигравали турнір одного разу — у 2001 році, розгромивши у фіналі Нігерію (3:0).
  • Тепер збірна Німеччини U17 є чинним чемпіоном і світу, і Європи. У фіналі континентальної першості 2023 року німці теж обіграли французів.

Чемпіонат світу U17: що відомо

• Звання найтитулованішої збірної на рівні U17 зберігає Нігерія — п'ять виграних чемпіонатів світу.
  • Попередній чемпіонат світу U17 у 2019-му виграла збірна Бразилії, яка у фіналі здолала Мексику з рахунком 2:1.
  • Україна не брала участі в головному відбірковому турнірі до світової першості — Євро-2023, не пройшовши елітраунд кваліфікації.