Уряд України доручив розробити порядок допуску глядачів на трибуни спортивних змагань

Українські вболівальники. Фото: AP Photos

Наразі спортивні заходи в країні проводяться без вболівальників.

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству молоді і спорту, МВС та безпековим органам розробити порядок допуску глядачів на трибуни із додержанням безпекових умов. Про це повідомляється на сайті Мінмолодіспорту.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було запроваджено воєнний стан. На час його дії спортивні заходи проводяться без глядачів.

У лютому 2023 року Українська асоціація футболу (УАФ) повідомляла, що веде діалог з Мінмолодіспорту та обласними військовими адміністраціями щодо можливості обмеженого допуску вболівальників на трибуни. Мінмолодіспорту також заявляло про намір розробити безпекові умови для допуску глядачів на спортивні змагання.

Що означає доручення Кабміну

  • Мінмолодіспорту спільно з МВС, безпековими відомствами та обласними військовими адміністраціями розробляє алгоритм, який зробить спортивні заходи доступними та максимально безпечними для глядачів.
  • Спортивне відомство звертає увагу, що після погодження усіх деталей для впровадження цього рішення Міністерство окремо оголосить, коли глядачі зможуть повернутись на трибуни.
  • Як зазначає пресслужба Мінмолодіспорту, безпека має бути головним пріоритетом кожного спортивного заходу.
"Повернення уболівальників допоможе стадіонам та клубам знову бути фінансово спроможними, та й жодна телетрансляція повністю не замінює емоції стадіону. Але першочергове питання для нас — безпека глядачів та спортсменів", — заявив в.о. міністра молоді і спорту Матвій Бідний.

Що відомо

  • Попри заборону, деякі футбольні клуби України проводять матчі з невеликою кількістю уболівальників на трибунах.
  • У вересні КДК УАФ покарав відразу декілька клубів УПЛ за присутність фанатів на трибунах під час матчів. Зокрема, були оштрафовані ЛНЗ, "Полісся" та "Оболонь".
  • Наприкінці минулого сезону УПЛ штрафи за невиконання вимог щодо глядачів отримали "Верес", "Минай", "Чорноморець" та "Полісся".