WBA створює нову вагову категорію для "малих надважковаговиків": хто в ній змагатиметься

Титул чемпіона WBA. Фото: Getty Images

18-й дивізіон в ієрархії WBA.

Всесвітня боксерська асоціація (WBA) затвердила створення нової, своєї 18-ї вагової категорії — суперкрузервейту. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Голосування за впровадження нової вагової категорії скликав президент організації Хільберто Хесус Мендоса. Виконавчий комітет підтримав ініціативу одностайним рішенням.

У новому дивізіоні змагатимуться боксери вагою 201-224 фунти (91.17 — 101.6 кг). Організація вже почала запроваджувати рейтинги спортсменів для новоствореної категорії.

Як у WBA пояснили створення суперкрузервейту?

Дивізіон створили, аби зробити боксерські поєдинки "чеснішими". WBA апелювала до частих випадків, коли боксери надважкого дивізіону мають значну вагову різницю у близько 20 фунтів (понад 9 кг).

У дивізіоні виступатимуть боксери, що підпадають під визначення "малих надважковаговиків". Їм нададуть можливість перейти до нової категорії з гевівейту і битися з "більш збалансованими у вазі суперниками".

"WBA продовжить працювати, аби зробити бокс чеснішим спортом, який надає можливості та чесні [змагання] для всіх сторін, особливо боксерів", — додають у дописі організації.

Своїм рішенням WBA розширила ініціативу Всесвітньої боксерської ради, що запустила власну проміжну категорію між першим важким і надважким дивізіонами — бріджервейт. У ній WBC дозволяє змагатися спортсменам у вагових межах 191-224 фунтів86.6 — 101.6 кілограма..

Найважчі категорії в ієрархії Всесвітньої боксерської асоціації: топ-3

  • Надважка вага / гевівейт — від 101.6 кг;

Чинний чемпіон організації — Олександр Усик (Україна).

  • Суперкрузервейт — до 101.6 кг;

Дебютного чемпіона не визначено.

  • Перша важка вага — до 90.7 кг;

Чинний чемпіон організації — Арсен Гуламірян (Франція).

Олександр Усик володів титулами WBA у першій важкій та надважкій вагових категоріях. Фото: AP Photos

Що відомо?

  • WBA має двох непереможених чемпіонів світу з України. Олександр Усик утримує пояс у гевівейті, Артем Далакян — у найлегшій вазі.
  • Асоціація отримала нового чемпіона світу в легкій ваговій категорії. Після звільнення Девіном Гейні всіх титулів у дивізіоні пояс WBA перейшов до іншого американця Джервонти Девіса.
  • Усик відстоюватиме три основних пояси чемпіона світу — WBA, WBO та IBF — у поєдинку з Тайсоном Ф'юрі наступного року. Переможець стане першим в історії абсолютним чемпіоном надважкої ваги з чотирма основними титулами.