European Gymnastics не підтримала повернення російських та білоруських спортсменів до змагань

Збірна ОКР з художньої гімнастики на Олімпіаді-2020. Фото: AP Phots

Протилежне до FIG рішення континентальної організації.

Генеральна асамблея European Gymnastics не схвалила повернення спортсменів з Росії та Білорусі до своїх змагань. Про це організація оголосила на сторінках у соціальних мережах.

Раніше погодилися повернути росіян та білорусів у Міжнародній федерації гімнастики. Для спортсменів з двох країн затвердили критерії нейтралітету, що відкривають їм шлях до виступів від початку 2024 року.

У відповідь на рішення міжнародної федерації European Gymnastics запланувала перегляд власних санкцій на початку грудня. Питання винесли на розгляд Генеральної асамблеї організації в болгарській Софії.

На захід, зокрема, були запрошені представники РФ та Білорусі. Україна у відповідь оголосила бойкот засіданню Генасамблеї.

Зрештою, European Gymnastics не підтримала повернення росіян та білорусів до змагань на початку 2024 року. Делегати Генасамблеї виступили проти цього рішення, а також допуску до змагань офіційних осіб з двох країн.

Що означає рішення European Gymnastics?

  • Росіянам та білорусам і надалі не дозволятимуть змагатися на рівні чемпіонатів Європи з гімнастики, що проходять під егідою European Gymnastics.
  • Континентальні першості з художньої та спортивної гімнастики матимуть вирішальне значення для кваліфікації спортсменів на Олімпійські ігри-2024. У художній гімнастиці саме на Євро розігруватимуться останні путівки до Парижа.
  • У спортивній гімнастиці й стрибках на батуті "нейтральні" спортсмени ще матимуть можливість відібратися на Олімпіаду через етапи Кубка світу, який проходить під егідою FIG.
  • У спортивній гімнастиці заборона виступати на Євро означатиме, що росіяни та білоруси не зможуть кваліфікуватися на олімпійський турнір з багатоборства. Через Кубок світу "нейтральні" атлети матимуть змогу виступати лише на окремих снарядах.