Абсолютний чемпіон світу Девін Гейні звільняє всі титули в легкій вазі: що це означає для українських боксерів

Девін Гейні. Фото: AP Photos

На власні чемпіонські поєдинки претендують Василь Ломаченко і Денис Берінчик.

Абсолютний чемпіон світу з боксу в легкій ваговій категорії Девін Гейні вирішив звільнити всі чотири пояси в дивізіоні. Про це боксер повідомив ESPN.

Американець об'єднав усі титули в легкій вазі у червні 2022 року, коли переміг австралійця Джорджа Камбососа одностайним рішенням суддів. За чотири місяці Гейні вдруге переконливо переміг суперника в реванші.

Останній захист поясів у легкій вазі Девін провів у травні 2023 року, в поєдинку з українцем Василем Ломаченком. Бій завершився перемогою американця рішенням суддів — для Ломаченка поразка стала третьою в професійній кар'єрі.

Утім, за інформацією ESPN, 35-річний Ломаченко з високою ймовірністю отримає нову нагоду боксувати за звання чемпіона світу. Також рішення Гейні може означати шанс на титульний бій для іншого українця в легкій вазі, непереможеного Дениса Берінчика.

Як позначиться рішення Гейні на розподілі титулів?

 • Після звільнення Гейні чотирьох основних поясів керівні організації визначатимуть нових чемпіонів у легкій ваговій категорії.
 • Титул IBF може вперше відійти Василю Ломаченку. Очікується, що українець боксуватиме за пояс з австралійцем Камбососом. Наразі між сторонами боксерів тривають переговори про організацію поєдинку в квітні 2024 року.
 • Саме пояса IBF Ломаченку не вистачило у 2020 році, аби отримати звання абсолютного чемпіона. У вирішальному поєдинку українець зазнав гучної поразки від американця Теофімо Лопеса і втратив власні титули WBA, WBC та WBO.

Бій Гейні та Ломаченка в травні 2023-го. Фото: AP Photos

 • Ломаченко також є лідером рейтингу претендентів від WBO. Проте імовірним поєдинком за чемпіонство організації ESPN називає протистояння українця Дениса Берінчика (18-0, 9 KO) з володарем поясу WBC Silver, мексиканцем Ісааком Крусом.
 • Берінчик і Крус — другий і третій номери в рейтингу претендентів WBO відповідно. Українцеві також належить "інтернаціональний" пояс організації в легкій ваговій категорії, який Денис відстояв у восьми останніх поєдинках поспіль.
 • Пояс WBC відійде американцеві Шакуру Стівенсону. "Регулярного" чемпіона WBA Джервонту Девіса, найімовірніше, підвищать до суперчемпіона організації після рішення Гейні.

Денис Берінчик. Фото: Getty Images

Що далі для Девіна Гейні?

 • 25-річний непереможений американець надалі боксуватиме в першій напівсередній вазі. Його першим суперником у дивізіоні стане співвітчизник Реджис Прогрейс — 9 грудня боксери поб'ються за титул WBC.
 • У разі перемоги Гейні стане чемпіоном світу в двох вагових категоріях. Проте американець вже будує плани щодо чемпіонства в третьому дивізіоні — серед боксерів середньої ваги (до 72.6 кг).
"Я зробив усе, що міг, [у легкій вазі]. Найбільший бій, що ми могли організувати, — проти Джервонти Девіса. Але його сторона не виявила жодного інтересу до його проведення. Я переріс цей дивізіон", — розповів Гейні.

"Після цього бою [з Прогрейсом] я планую стати чемпіоном у трьох вагових категоріях і перейти до [середньої ваги], якщо, дасть Бог, я переможу".

Гейні (ліворуч) та Прогрейс перед боєм 9 грудня. Фото: Boxing Scene

Хто такий Девін Гейні?

 • 25-річний американський боксер, абсолютний чемпіон світу в легкій вазі.
 • На професійному ринзі непереможений у 30 поєдинках поспіль. 15 з них виграв нокаутом.
 • Перший титул чемпіона світу виборов у 2019 році — тимчасовий пояс WBC в легкій вазі. Був підвищений до повноцінного чемпіона після надання Василю Ломаченку звання "франчайзингового" чемпіона організації.
 • У віці 20 років та 11 місяців став наймолодшим серед чинних чемпіонів світу в боксі. У червні 2022-го переміг Джорджа Камбососа і об'єднав усі пояси в легкому дивізіоні.