Українські воротарі пропустили п'ять голів у п'ятому турі Ліги чемпіонів: як зіграли Анатолій Трубін та Андрій Лунін

Анатолій Трубін у "Бенфіці". Фото: Getty Images

Результати "Бенфіки" та "Реала" в домашніх матчах середи.

У Лізі чемпіонів з футболу завершилися матчі п'ятого туру групового раунду. За ігровий день середи, 29 листопада, свої зустрічі провели три клуби українських легіонерів.

Олександр Зінченко з "Арсеналом" достроково виборов путівку до плей-оф після перемоги над французьким "Лансом" (6:0). Український захисник провів на полі перші 45 хвилин і вшосте в кар'єрі подолав груповий раунд турніру.

Натомість два воротарі збірної України, Анатолій Трубін та Андрій Лунін, провели свої матчі ігрового дня за "Бенфіку" та "Реал" відповідно. Обидва вийшли в стартовому складі команд на матчі з "Інтером" та "Реалом Сосьєдад".

Як зіграли українські воротарі?

Анатолій Трубін:

• 22-річний голкіпер "Бенфіки" повністю провів свій п'ятий матч в сезоні Ліги чемпіонів. Лісабонці вдома втратили перевагу над "Інтером" у три голи — 3:3.
  • Усі м'ячі міланці забили у ворота Трубіна за 20 хвилин другого тайму. Перший гол "Інтер" відіграв після удару Марко Арнаутовича з меж воротарського майданчика, другий — завдяки прицільному удару Давіде Фраттезі з центру карної зони.
  • Нічию для "Інтера" врятував пенальті, реалізований Алексісом Санчесом. Чилієць забив сильним ударом у нижній кут — Трубін у момент удару стрибав у протилежний бік.
  • За матч Трубін здійснив п'ять сейвів — його другий найкращий матч сезону в Лізі чемпіонів за цим показником. Більше українець рятував лише в попередній зустрічі з "Інтером" (0:1) — сім разів.
  • 10 пропущених голів — повторення найгіршого показника Трубіна в груповому раунді Ліги чемпіонів. Стільки ж м'ячів залетіли у ворота українця минулого сезону, коли Анатолій виступав за "Шахтар".
Анатолій Трубін у матчі з "Інтером". Фото: AP Photos

Андрій Лунін:

• Українець вдруге в сезоні замінював травмованого Кепу Аррісабалагу в матчі Ліги чемпіонів. І пропустив двічі в результативному матчі у Мадриді (4:2).
  • Лунін міг рятувати "бланкос" на старті матчу, але виніс м'яч після удару Джованні Сімеоне вже з-за лінії воріт — 0:1 на користь гостей.
  • Вдруге Лунін пропустив на старті другого тайму: камерунець Франк Ангісса з близької відстані "розстрілював" ворота українця на лінії воротарського майданчика.
  • Андрій виконав один сейв у воротах мадридців — його найменший показник в усіх турнірах за "Реал" від середини серпня (з матчу проти "Атлетіка" — 2:0).
  • Вперше за шість матчів сезону 2023/24 Лунін пропустив два голи. Антирекордом українця в складі "Реала" залишаються чотири м'ячі від "Жирони" у квітні цього року (0:4).
Андрій Лунін. Фото: AP Photos

Що означають результати команд у груповому раунді?

• Щонайменше на сезон відкладається дебют Трубіна в плей-оф Ліги чемпіонів. "Бенфіка" достроково втратила шанси на вихід з групи, але в останньому турі боротиметься за вихід до матчів Ліги Європи на виліт.
  • "Реал" гарантував собі місце в 1/8 фіналу ще за підсумками четвертого туру. А після перемоги над "Наполі" закріпився на підсумковому першому місці в групі С.
  • Лунін також досі не грав за "Реал" у плей-оф Ліги чемпіонів. Водночас українець є володарем Кубка чемпіонів 2021/22, не зігравши того сезону жодного матчу в головному євротурнірі.

Ліга чемпіонів: що відомо?

• Чемпіон України "Шахтар" після п'яти турів зберігає шанси на вихід до плей-оф перед вирішальним матчем 13 грудня проти "Порту".
  • У плей-оф Ліги чемпіонів 2023/24 залишаються чотири вакантних місця перед шостим туром у грудні. Жеребкування 1/8 фіналу відбудеться 18-го числа.
  • У сезоні 2022/23 у плей-оф Ліги чемпіонів пройшли два українці: Андрій Лунін з "Реалом" дістався півфіналу, а Роман Яремчук вилетів із "Брюгге" в першому раунді.