Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Було дуже страшно". Анна Кривонос оцінила свій етап та "стійку" під час жіночої стрільби Кубка світу з біатлону

Ексклюзивно
. Анна Кривонос. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону виступила у першій класичній естафеті сезону Кубка світу. У жіночій гонці українки фінішували на 12-й позиції.

Українські біатлоністки були близькими від того, щоб взагалі не фінішувати в естафеті. Дар'я Блашко передавала Анні Кривонос естафету на передостанньому місці з відставанням у 4:03 хвилини, після чого українки мали пройти два етапи.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Проте Україна уникнула статусу колових. Хоча на етапі Кривонос відставання українок від лідерок збільшилося ще на хвилину, на передачі естафеті вони були вже 14-ми. А вже на заключному етапі Ірини Петренко змогли завершити гонку на 12-й позиції.

Після завершення естафети Анна Кривонос дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповіла про емоції від гонки. За словами біатлоністки, попри налаштування від тренера, перед естафетою вона відчувала страх, оскільки боялася підвести команду.

  • Про настрій перед естафетою
"Було дуже страшно. Я в принципі їхала на змагання, на гонку цю з дуже серйозним настроєм. Нас тренер зміг налаштувати на зібранні, я їхала у бойовому настрої і увесь день мені було страшно, щоб не підвести команду. Ніч не спала, нема апетиту, нудота. Але вже коли приїхала на трасу саму, мене попустило: бігаю, займаюся на розминці, пристрілкою, щоб ніде не запізнитися. Мене попустило, але на стартовій галявині знову моторошно було. Намагалася працювати як могла".
  • Про свій етап у жіночій естафеті

"Спершу на фінішному колі дістала дівчинку однуНа останньому коіл Кривонос спершу обійшла, а потім поступилася позицією американці Джекі Гарсо, але мене "зв'язало" — гадаю, через те, що різко почала. Вона мене знову обійшла, і ми з нею — я вже хотіла її не відпустити, але... Важко було. Але намагалася хоча б не "злити" позиції".

  • Про роботу на "стійці"

"Стійка" у мене завжди найстрашніша. Не бачила, як інші — лише наших. Бігала сама у своїх думках, на інших не звертала уваги. Лише дві хиби? Враховуючи мій емоційний стан, це більш-менш. Тим паче, з додатковими патронами я більш-менш впоралася".

  • Як Кривонос оцінює виступ в естафеті

"Трішки незадоволена, бо у мене затерпли ноги, було дуже важко. І емоційно мені на стрільбу важко налаштовуватися. Тобто, я їду, і в мене купа думок — думаю про щось своє, щоб не думати про стрільбу".

Хто така Анна Кривонос?

  • 26-річна українська біатлоністка із Сумської області.
  • Чемпіонка світу серед юніорів в індивідуальній гонці (2015), також володарка "срібла" (двічі) та "бронзи" світової першості.
  • Дебютувала на дорослому рівні у 2019 році. Найкращий результат на Кубку IBU — друге місце у гонці переслідування в словацькому Осрблі у лютому 2021 року.
  • Перед індивідуальною гонкою в Естерсунді найкращим результатом Кривонос на рівні Кубка світу було 41-е місце в індивідуальній гонці в Рупольдингу у минулому сезоні.