Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга

"Барселона" обіграла "Порту" та вийшла у плей-оф Ліги чемпіонів з групи "Шахтаря": турнірна таблиця

"Барселона". Фото: AP Photos

Що це означає для "гірників".

Суперники "Шахтаря" в Лізі чемпіонів, "Барселона" та "Порту", зіграли у п'ятому турі групового етапу. Поєдинок команд в Іспанії завершився перемогою каталонців з рахунком 2:1.

П'ятий тур у групі Н відкрили очним протистоянням "Шахтар" та "Антверпен". У номінально домашньому матчі в німецькому Леверкузені "гірники" перемогли з рахунком 1:0 та гарантували собі вихід у плей-оф єврокубків, здобувши дев'ять очок.

Натомість в Іспанії у п'ятому турі зіграли перші дві команди квартету Н. "Барселона" та "Порту" з дев'ятьма очками випереджали "Шахтар" за додатковими показниками.

Як минув матч "Барселона" — "Порту"

• Перший гол у матчі забили футболісти "Порту": на 30-й хвилині Пепе відзначився забитим м'ячем та оновив власний рекорд найстаршого автора голу в Лізі чемпіонів.
  • Через дві хвилини "Барселона" зрівняла рахунок у матчі завдяки гольовому удару Жоау Канселу.
  • У другому таймі каталонці вперше у матчі вийшли вперед, коли на 57-й хвилині Жоау Фелікс завершив атаку "Барси". Зрештою, цей гол встановив фінальний рахунок матчу – 2:1.

Ліга чемпіонів. Груповий етап, 5-й тур

"Барселона" – "Порту" – 2:1

Голи: Канселу, 32, Фелікс, 57 – Пепе, 30

Після перемоги над португальською командою "Барселона" гарантувала собі вихід у плей-оф Ліги чемпіонів. Другу путівку з групи в очному протистоянні розіграють "Порту" та "Шахтар". Перед шостим туром єврокубка "гірники" поступаються португальцям за додатковими показниками.

Група Н. Турнірна таблиця

1. "Барселона" (Іспанія) – 12 очок (5 матчів), 10:3 (різниця м'ячів)
  2. "Порту" (Португалія) – 9 (5), 10:5
  3. "Шахтар" (Україна) – 9 (5), 7:7
  4. "Антверпен" (Бельгія) – 0 (5), 3:15

Заключні матчі групового етапу Ліги чемпіонів у квартеті Н відбудуться у середу, 13 грудня. Обидва поєдинки розпочнуться о 22:00 за київським часом.

Матчі останнього туру в групі Н

• 13 грудня. "Порту" — "Шахтар"
  • 13 грудня. "Антверпен" — "Барселона"

"Шахтар" у Лізі чемпіонів: що відомо?

• Перший матч "Шахтаря" та "Порту" на груповому етапі Ліги чемпіонів завершився поразкою "гірників" з рахунком 1:3.
  • Нинішній груповий етап єврокубка – найуспішніший для "Шахтаря" за набраними очками за останні шість сезоні.
  • Востаннє у плей-оф Ліги чемпіонів "Шахтар" грав у сезоні 2017/18, коли вилетів від "Роми" за сумою двох матчів (2:2).