ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі в міжнародному баскетболі

Збірна Росії з баскетболу. Фото: AP Photos

Рішення організації є безстроковим.

Міжнародна федерація баскетболу продовжила відсторонення Росії та Білорусі у змаганнях ФІБА. Про це повідомила пресслужба організації.

У березні 2023-го МОК рекомендував спортивним федераціям допустити російських та білоруських атлетів у нейтральному статусі. Однак ФІБА – одна з міжнародних організацій, де представники Росії та Білорусі залишаються поза змаганнями після початку повномасштабного вторгнення.

Попри можливість допуску росіян до Олімпіади-2024 ФІБА не допустила ані Росію, ані Білорусь до відбіркових турнірів Ігор-2024. Міжнародна федерація баскетболу також залишила ці збірні поза кваліфікацією на Євробаскет-2025 та скасувала для них резервування місць на молодіжних чемпіонатах Європи.

Натомість чергове засідання центральної ради Міжнародної федерації баскетболу (FIBA), яке відбулося в Швейцарії, залишило в силі відсторонення Росії та Білорусії. Дискваліфікація є безстроковою, але може бути переглянута на наступному зібранні.

Відтак, окрім заборони на участь у кваліфікації Олімпіади-2024 та Євробаскету-2025, Росія та Білорусь залишаються поза турнірами ФІБА баскетбольних клубів, а також жіночих та чоловічих збірних. Рішення розповсюджується, зокрема, й на змагання у баскетболі 3х3.

Повернення Росії до міжнародного спорту: останні новини

  • У листопаді Міжнародна федерація гімнастики затвердила критерії нейтралітету для спортсменів з Росії та Білорусі.
  • Російським спортсменам дозволили змагатися на Паралімпійських іграх-2024 під нейтральним прапором.
  • Міжнародна федерація лижного спорту затвердила відсторонення росіян перед стартом сезону 2023/24.
  • Міжнародна федерація кінного спорту допустила до змагань представників Росії в нейтральному статусі.