Спортивна гімнастика: ЧС-2023
Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Влада Нікольченко скандально відгукнулася про Польщу після змагань. Гімнастку виключили зі складу збірної України

Влада Нікольченко. Фото: AP Photos

Українку відсторонили після кількох місяців у команді.

Гімнастку Владу Нікольченко виключили зі складу збірної України з художньої гімнастики. Про відсторонення спортсменки першою повідомила Tribuna, Суспільне Спорт підтвердили цю інформацію у федерації, але надавати будь-який коментар з цього приводу відмовилися.

У 2021 році Нікольченко не відібралась до складу збірної України на Олімпіаду в Токіо, після чого взяла дворічну паузу через погіршення стану здоров'я та переїхала в ОАЕ. Влітку 2023-го гімнастка повернулась в Україну і знову почала брати участь у змаганнях.

У листопаді Нікольченко взяла участь у турнірі з художньої гімнастики "Варшавська осінь-2023" — здобула "золото" в багатоборстві, а також провела майстер-клас. У вівторок, 20 листопада, гімнастка виклала сториз в Instagram, негативно висловившись на адресу Польщі.

"Зіпсували настрій зранку. Ненавиджу цю країну всією душею, а найбільше – людей, які тут живуть. Я тут тільки тому, що в моїй рідній Україні закрили аеропорт", – написала Нікольченко, додавши геолокацію Варшавського аеропорту.

Якою була реакція на слова Нікольченко

Після допису Нікольченко Українська федерація гімнастики розпочала дисциплінарне провадження стосовно висловлювань художньої гімнастки. А колишній генеральний секретар Федерації гімнастики Польщі Пйотр Дец виклав скриншот сториз Нікольченко на своїй сторінці в Facebook та висловив сподівання, що українка не буде "проходити через польський жах".

"Дуже сподіваюся, що їй не доведеться знову проходити через польський жах і ніколи не буде змушена знову ступити в Польщу, навіть на мить, подорожуючи в екзотичні місця", — написав Дец.

Пізніше функціонер зазначив, що віцепрезидентка УФГ Ірина Блохіна зв'язалась з ним та вибачилась перед жителями Польщі за висловлювання Нікольченко. Натомість сама гімнастка перепросила у дописі Instagram, де пояснила, що її слова були наслідком зриву.

"У мене був психологічний зрив. З кожним, навіть потойбічним конфліктом, через війну в моїй країні виникає стрес та виходить з мене без мого дозволу в такому агресивному вигляді. Це була ситуативна емоція, про яку я шкодую, не хотіла нікого образити. Будь ласка, не сприймайте це на свій рахунок. Це казала не я, а емоції в мені. Вибачте», — написала Нікольченко в Instagram.

Через кілька днів після початку дисциплінарного провадження, власне, й відбулося виключення Влади Нікольченко зі складу збірної України. Відтак, гімнастку відсторонили через шість місяців після її повернення до команди.

Хто така Влада Нікольченко

  • 20-річна українська художня гімнастка, родом із Харкова.
  • Нікольченко — колишня лідерка збірної України з художньої гімнастики. У 2019 році спортсменка вперше піднялася на п'єдестал чемпіонату світу й Європи, а також Європейських ігор, здобувши бронзові медалі.
  • Бронзова призерка чемпіонату світу та Європи-2019 у вправах із булавами.
  • Дворазова бронзова призерка Європейських ігор-2019 (обруч, булави).