Міжнародна федерація кінного спорту допустила до змагань представників Росії в нейтральному статусі

Кінний спорт. Фото: AP Photos

Критерії нейтральності в організації сформують у грудні.

Міжнародна федерація кінного спорту (FEI) допустила до міжнародних змагань представників Росії та Білорусі в нейтральному статусі. Відповідне рішення ухвалила Генеральна Асамблея організації.

У березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям допустити до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. FEI тоді заявила, що залишить у силі відсторонення атлетів з цих країн.

На зібранні Генеральної Асамблеї Міжнародної федерації кінного спорту, яке відбулось у Мехіко, в організації внесли зміни до обмежень щодо Росії та Білорусі. Виконком FEI дозволив російським та білоруським спортсменам, офіційним особам та коням брати участь у змаганнях під нейтральним статусом.

Точні умови та терміни допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань з кінного спорту будуть висунуті для затвердження Правлінням FEI в грудні 2023 року. Однак організація залишить в силі заборону на проведення турнірів на території Росії та Білорусі.

"З тих пір, як обмежувальні заходи були введені понад 18 місяців тому, ситуація в інших видах спорту змінилася. Російські та білоруські спортсмени поступово відновили участь у міжнародному спорті у нейтральному статусі поряд з українськими спортсменами без значних проблем у проведенні змагань. Чинні обмеження більше не можуть виконувати захисну роль, і тому їх довелося переглянути", – йдеться у заяві FEI.

Під питанням залишається участь "нейтральних" спортсменів у Олімпійських іграх 2024 року — відповідне рішення до початку змагань має ухвалити Міжнародний олімпійський комітет. Однак вони фактично втратили всі шанси кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 у кінному спорті. Загалом на Іграх-2024 у ньому виступатимуть 200 спортсменів, але відбіркові турніри будуть проведені до кінця 2023 року. В особистих змаганнях враховуватимуть рейтинг на 31 грудня 2023-го.

Повернення Росії до міжнародного спорту: останні рішення

  • У листопаді Міжнародна федерація гімнастики затвердила критерії нейтралітету для спортсменів з Росії та Білорусі.
  • Російським спортсменам дозволили змагатися на Паралімпійських іграх-2024 під нейтральним прапором.
  • Міжнародна федерація лижного спорту затвердила відсторонення росіян перед стартом сезону 2023/24.