"Все пішло на користь". Владислав Гераскевич — про повторення особистого рекорду на Кубку світу та цілі на сезон

Ексклюзивно
. Владислав Гераскевич. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт.

У скелетоні стартував новий сезон Кубка світу. Перший етап змагального року пройшов у п'ятницю, 17 листопада, в китайському Яньцині.

Свій сьомий сезон у провідній скелетонній серії змагань розпочав українець Владислав Гераскевич. Минулий сезон киянин завершив 13-м у загальному заліку Кубка світу.

Вже на своєму першому старті 2023/24 Гераскевич посів шосте місце — повторення найкращого особистого результату у кар'єрі. Після першого проїзду українець був восьмим, але піднявся на дві сходинки за підсумками другого.

Враженнями від старту Гераскевич поділився в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. Зокрема, скелетоніст оцінив власний виступ у Китаї, окреслив цілі на сезон і розповів про змагання на тлі війни, що другий рік триває в Україні.

  • Про підсумки етапу в Яньцині:
"Результатом ми дуже задоволені. Повторення найкращого результату в кар'єрі. Дуже важкі були тренувальні тижні, дещо не виходило. Дуже багато змін було і в літній підготовці, але, як бачимо, все пішло на користь".

"Другий заїзд показав, що і старт стає кращим, і пілотування залишається на тому ж дуже високому рівні. Дещо для себе знайшли в техніці, і це вилилося в дуже непоганий результат на початку сезону".

  • Що вдалося покращити на старті нового сезону:

"Передусім стартовий розгін. Як я казав, у нас в літній підготовці було дуже багато змін. І перший заїзд показав, що треба якийсь час на адаптацію. В другому заїзді вдалося виправити деякі помилки. Це перше значне покращення".

"Друге — це ще навіть ті маленькі помилки, які були в першому заїзді, вдалося виправити. Плюс трішки холодніша погода була. Це дало якоїсь ще додаткової швидкості в трек, і нам вдалося з цією швидкістю впоратись і показати ще кращий результат".

Владислав Гераскевич (ліворуч) на етапі в Яньцині. Фото: Instagram / heraskevychvladyslav
  • Про цілі на сезон 2023/24:

"Мета — показати хороші результати. Також у цьому сезоні дуже багато планів щодо тестування нового екіпірування, нових скелетонів, нових ковзанів. Тому цілі — це відтестувати, знайти своє, ще покращити те, що є, і показати ще кращі результати".

"Цього сезону хотілося б, звичайно, вибороти медаль. Ще покращити ці результати, які ми маємо на сьогодні, щоб [шосте місце] було не найкращим у сезоні, щоб в нас були ще кращі результати".
  • Про змагання на тлі війни в Україні:

"Насправді дуже важко концентруватися на змаганнях, тому що в Україні досі триває війна. Дуже важко себе мотивувати, якось налаштовуватися емоційно до стартів, коли ти кожен день читаєш просто неймовірно жахливі історії про те, як гинуть бійці, як гинуть деякі мої друзі".

"Чесно кажучи, вже налаштуватися на змагання так легко, як раніше, не виходить. Але, попри це, ми задоволені, що в нас вийшло показати хороший результат".

Кубок світу зі скелетону: що відомо?

  • Наступний старт сезону відбудеться 8 грудня у французькому Ла-Плані.
  • Сезон 2023/24 складатиметься з восьми етапів і завершиться в березні в американському Лейк-Плесіді. Чемпіонат світу відбудеться 22-24 лютого в німецькому Вінтерберзі.
  • Владислав Гераскевич розпочав виступи на рівні Кубка світу в сезоні 2017/18. Свій найкращий підсумковий результат у загальному заліку показав вже за рік — дев'ята сходинка в сезоні 2018/19.