"Ти ніколи мене не зможеш побити". Ф'юрі влаштував з Усиком суперечку після оголошення дати бою за всі пояси

Тайсон Ф'юрі і Олександр Усик. Фото: Getty Images

Український боксер обмежився порівнянням Давіда та Голіафа.

Історичний бій за всі пояси у надважкій вазі Олександр Усик — Тайсон Ф'юрі офіційно оголошений. На спеціальній пресконференції за участі обох боксерів було названо дату та місце проведення — 17 лютого 2024 року, Ер-Ріяд.

На пресконференції були присутні обидва боксери, а також їхні представники, які отримали можливість висловитися щодо своїх очікувань від майбутнього поєдинку. Усик та Ф'юрі зустрічалися між собою вперше після поєдинку британця проти Френсіса Нганну, через який об'єднавчі пояси було перенесено.

Головним моментом пресконференції стала суперечка між Ф'юрі та Усиком, яка продовжувалася до самої дуелі поглядів між боксерами.

Що сталося?

Суперечка між Ф'юрі та Усиком розпочалася після слів промоутера українського боксера Олександра Красюка. Він взяв слово і подякував за можливість Усику, організаторам поєдинку та Тайсону Ф'юрі. При цьому, звертаючись до британця, Красюк відзначив його "хоробрість" за згоду на бій проти "майбутнього чемпіона світу", що зачепило Ф'юрі.

— Хочу сказати про цю людину [Тайсона Ф'юрі], перед тим, як вона встане, і почне бігати по столу. Тайсоне, дякую тобі за твою відвагу та мужність. Ти погодився на бій з майбутнім абсолютним чемпіоном світу.

— Нема за що. До зустрічі з наступним чемпіоном світу з боксу — мною. Я його нокаутую. Запам'ятайте, що я кажу тут.

— Хай бій все визначить. І нехай пояси повернуться в Україну.

— Я вже побив одного видатного українцяЙдеться про Володимира Кличка, якого Ф'юрі переміг у титульному бою у листопаді 2015 року. І потім інший [Усик] отримав пояси. Включно з поясом The Ring, який я зробив вакантним. Я зламаю його. Сосиско, лилипуте, кролику. Біжи, кролику, біжи.

Згодом у суперечку втрутився безпосередньо Усик, який намагався зупинити словесні вигуки Ф'юрі, однак британець продовжив й надалі.

"Ще? Я не хочу ще. Ти знаєш, що буде далі. Я тебе розіб'ю, сосиско. Ти битимешся проти найкращого британського гевівейта — мене. Ти побив всіх інших, але не мене. Подивись мені в очі. Маленька сосиско".

Усик вирішив уникнути більш розлогої реакції на поведінку Ф'юрі, однак британець вирішив не зупинятися.

— Дякую всім. Я більше скажу на рингу.

— Дуже добре. Я тебе нокаутую. Сосиско, кролику.

— Побачимо.

— Побачимо, так. Ти не можеш мене побити. Ти ніколи мене не зможеш побити. Якщо ти мене поб'єш уві сні, то потім прокинешся і будеш вибачатися.

— Ти все, закінчив? Може досить?

— Досить що? Я прийшов сюди, щоб отримати бій, а не грати в ігри. Ти маленька людино.

— Так, я маленька людина. Але я великий чемпіон.

Отримавши слово від ведучого пресконференції, Усик намагався порівняти бій проти Ф'юрі з біблейною притчею про Давіда та Голіафа, але британець наголосив, що українець у жодному разі не зможе його перемогти.

— Хочу розказати одну історію, яка дуже схожа на нашу з Тайсоном. Про Давіда та Голіафа. Коли Господь дасть мені його в руки, я зроблю свою роботу.

— Неможливо. Бог ніколи не дасть мене тобі в руки.

— У Господа немає нічого неможливого.

— Нічого немає неможливого, але він [Бог] ніколи не дасть мене тобі в руки, повір. Коли ти упродовж наступних 10 тижнів спатимеш, то думай про мене, бо я буду бити тебе в обличчя.

Наостанок, Усик та Ф'юрі провели дуель поглядів, під час якої британець агресивно намагався "натиснути" зростом на українця. Зрештою, обох боксерів розвели окремо, однак Ф'юрі не припиняв кричати на адресу Усика.

Після завершення офіційної частини Усик відреагував на поведінку Ф'юрі, назвавши його "балакучою головою". І вважає, що така реакція свідчить про те, що він боїться програти бій.

"Чи я слухаю щось із того, про що каже мені Ф'юрі? Ні, він просто балакуча голова. Людина поводить себе так, коли боїться чи невпевнена в чомусь", — додав Усик.

Олександр Усик — Тайсон Ф'юрі: що відомо

  • Сторони Усика та Ф'юрі вже узгодили майбутній реванш. Опцію на бій-відповідь зможуть активувати обидва боксери.
  • Протистояння боксерів визначить першого в історії абсолютного чемпіона світу у надважкій вазі в епоху чотирьох основних організацій: Олександр утримує пояси WBA, WBO та IBF, Тайсон – титул WBC.
  • Українець провів обов'язковий захист чемпіонських поясів у серпні. Нокаутом у дев'ятому раунді Усик здолав британського претендента за лінією WBA Даніеля Дюбуа.
  • Усик (21-0-0, 14 КО) та Ф'юрі (34-0-1, 24 КО) залишаються непереможеними на професійному рингу. Британець лише одного разу звів бій до нічиєї — в грудні 2018 року, коли пояс WBC зберіг американець Деонтей Вайлдер.