"Багато кадрових питань". Україна зіштовхнулася з серією травм перед стартом жіночого ЧС з гандболу

Ексклюзивно
. Марина Коновалова, гандболістка збірної України, фото: ФГУ

Чотири основні гандболістки можуть не поїхати на світову першість.

Жіноча збірна України з гандболу уперше за 14 років кваліфікувалася до фінальної частини чемпіонату світу. У двох кваліфікаційних раундах українки почергово пройшли Люксембург та Північну Македонію, завдяки чому вибороли путівку на світову першість.

Серед усіх учасниць ЧС-2023 в України – друга найбільша перерва між виступами у фінальних частинах. Довший проміжок лише у Гренландії – 22 роки.

Безпосередньо на чемпіонаті світу українки потрапили в непросту групу з Іспанією, Бразилією та Казахстаном. До наступного раунду змагань пройдуть три команди, тож головний тренер збірної України Віталій Андронов називає ключовим матч проти Казахстану. Найімовірніше, саме у цьому матчі визначиться третя найкраща команда групи.

Однак перед стартом чемпіонату світу жіноча збірна України зіштовхнулася з рядом кадрових втрат, які суттєво можуть вплинути на потенціал команди.

Як повідомив в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Віталій Андронов, ризикують не поїхати на чемпіонат світу Ірина Глібко, Діана Дмитришин, Дарія Кот, Євгенія Левченко та Марина Коновалова. Четверо – через травми, а Кот – через вагітність.

Крім Дарії Кот, точно пропустить світову першість Дмитришин – основна права півсередня збірної України. У минулому сезоні вона стала найкращою бомбардиркою чемпіонату Польщі, а у чотирьох матчах відбору на ЧС-2022 – другою найкращою у складі України, 17 м'ячів.

За місяць до чемпіонату світу Діана зазнала серйозної травми у матчі чемпіонату Польщі, була прооперована.

Діана Дмитришин після травми у матчі чемпіонату Польщі з гандболу. Діана Дмитришин на ношах, фото: superligakobiet.pl

"Найбільше прикро, що змушена пропустити чемпіонат світу. Це дуже важко для мене. Виступити на світовій першості було моєю мрією. Я впевнена, що в мене ще все попереду і на мене чекають великі турніри, і ще матиму змогу представляти Україну", – заявила після травми гандболістка у коментарі для KAMP Sport.

Наскільки відчутними є ці втрати для збірної України

  • Україна закинула 121 м'яч у кваліфікації на чемпіонат світу. У п'ятірки, що ризикує не поїхати на світову першість – 73 м'ячі. Це понад 60% усіх голів збірної.
  • Топ-5 бомбардирок України у кваліфікації на ЧС-2023: Левченко – 22 м'ячі, Дмитришин – 17, Глібко – 15, Коновалова – 14, Тамара Смбатян – 12. Чотири найрезультативніші гандболістки можуть не потрапити до складу збірної України на фінальну частину чемпіонату світу.

Віталій Андронов називає сильною стороною України гру в захисті, а слабкою – напад. Через кадрові втрати лінія атаки збірної України може ослабнути ще більше.

  • Дмитришин і Кот – перший і другий номер збірної на позиції правої півсередньої. Левченко і Коновалова – основні права та ліва крайні, відповідно.
  • Глібко – капітанка збірної України, основна ліва півсередня. Вона уже пропускала через травму останні матчі України у жовтні.
  • Також Глібко – одна з трьох українок у теперішній збірній, що виступала на великих турнірах – у 2014 році вона була у заявці на Євро. Крім неї, на Євро-2014 також виступали Тамара Смбатян та Юлія Андрійчук.

Віталій Андронов відзначає, що розраховуватиме на Євгенію Когуч на позиції правої півсередньої (номінально третій номер збірної, 20-річна гравчиня), а на правому куті – на Мілану Шукаль. Але остаточно над заміною для травмованих Віталій Андронов буде думати під час тренувального збору перед чемпіонатом світу.

"Дуже багато у нас кадрових питань", – підсумовує ситуацію Віталій Андронов.

Збір перед чемпіонатом світу Україна проведе у Конча-Заспі, він закінчиться буквально за кілька днів перед світовою першістю, куди одразу вирушить збірна.

Україна на ЧС-2023 з гандболу: що відомо

  • Україна уперше за 14 років вийшла на чемпіонат світу (востаннє у 2009), уперше за 9 років – на великий турнір (востаннє – Євро-2014).
  • Україна гратиме в одній групі з Іспанією, Бразилією та Казахстаном. Три найкращі команди пройдуть у наступний раунд, остання – боротиметься за 25-е місце. У будь-якому разі Україна зіграє не менше шести матчів на чемпіонаті світу.
  • Розклад матчів України: 29 листопада – проти Бразилії, 1 грудня – проти Іспанії, 3 грудня – проти Казахстану. Наступний раунд – розпочнеться 6 або 7 грудня для України.