Європейський паралімпійський комітет скликатиме позачергову генасамблею через допуск росіян до Паралімпіади-2024

Паралімпіада-2024. Прапор ПКР на зимовій Паралімпіаді-2022. Фото: Getty Images

Що означає рішення континентальної організації.

Європейський паралімпійський комітет обговорить майбутню участь "нейтральних" росіян та білорусів у Паралімпіаді-2024. Про це повідомив Національний комітет спорту інвалідів України.

Наприкінці вересня делегати генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету проголосували за можливість допуску росіян до Ігор у Парижі на умовах нейтралітету. "За" висловилися 74 члени МПК ("проти" — 65).

У відповідь на рішення МПК Україна та 13 європейських країн ініціювали скликання позачергової генасамблеї Європейського паралімпійського комітету. НПК Латвії запропонував провести її у столиці країни Ризі.

НКСІУ оголосив, що керівна рада Європейського комітету схвалила проведення позачергової генасамблеї. На чолі порядку денного стоятиме питання про можливість російських та білоруських паралімпійців брати участь у Паралімпіаді в будь-якому статусі.

Що означає скликання генасамблеї ЄПК?

Генасамблея відбудеться на тлі створення Україною міжнародної коаліції проти допуску росіян до Паралімпіади. У жовтні про план дій української сторони Суспільне Спорт розповідав президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

"Процедуру нейтральності [паралімпійців] буде приймати не генеральна асамблея МПК, а керівна рада, і ЄПК має сказати тут головне слово", — пояснив функціонер.

"Ми об'єднали необхідну квоту країн Європи, яка вимагає скликання позачергової генеральної асамблеї Європейського паралімпійського комітету, де повинні бути опрацьовані питання, що стосуються процедури допуску нейтральності Росії. А після визнання Росією того, що вона впливає на Міжнародний паралімпійський комітет, можливе й скликання генеральної асамблеї МПК для прийняття рішення про усунення Російського паралімпійського комітету від участі в Паралімпіаді".

За словами Сушкевича, позицію України про необхідність обговорення на рівні ЄПК поділяють Німеччина, Велика Британія, Польща, Грузія, балтійські (Естонія, Литва, Латвія) та нордичні (Данія, Фінляндія, Швеція) країни.

Що відомо?

  • Від початку повномасштабного вторгнення до України збірні Росії та Білорусі залишилися поза зимовою Паралімпіадою-2022 в Пекіні.
  • Міжнародний олімпійський комітет досі не допускав "нейтральних" спортсменів до Олімпіади-2024. Зокрема, відповідне рішення не ухвалили й на жовтневій сесії МОК в індійському Мумбаї.
  • Наразі паралімпійська збірна України має 61 ліцензію у дев'яти видах спорту (велоспорт, веслування академічне, легка атлетика, плавання, боча, кульова стрільба, стрільба з лука, параканое та теніс настільний) із 17, в яких вона планує взяти участь в Паралімпіаді-2024.