Швеція не допустить Росію до жіночого Євро U17 попри рішення УЄФА. Бойкот вже висловили 9 країн

. Євро U17 серед жіночих збірних. Фото: УЄФА

Що кажуть про пом'якшення санкцій у Данії, Фінляндії та Норвегії.

Три нордичні країни — Данія, Фінляндія та Норвегія — виступили проти повернення російських команд до міжнародних змагань з футболу у віковій категорії U17. Про це йдеться у повідомленнях національних федерацій.

У вівторок, 26 вересня, Виконавчий комітет УЄФА допустив до міжнародних змагань російські команди у віковій категорії U17. Ба більше, керівний орган дозволив представникам Росії заявлятися на турнірі, де уже відбулося жеребкування.

Пом'якшення санкцій одразу викликало реакцію у кількох членів-асоціацій. Зокрема, Українська асоціація футболу (УАФ) закликала бойкотувати змагання за участі росіян, якщо УЄФА не скасує рішення виконкому щодо представників РФ.

Першими позицію України щодо повернення росіян підтримали в п'ятьох європейських країнах: Англії, Польщі, Латвії, Швеції та Литві. Там відмовилися проводити матчі проти суперників з РФ — "незалежно від місця проведення таких ігор або форми представництва російських спортсменів".

Позиція скандинавських країн

Про відмову від матчів проти росіян у віковій категорії U17 офіційно заявила Футбольна асоціація Норвегії (NFF). У своїй заяві організація стверджує, що рішення УЄФА ухвалив без її відома.

"Не знали, що УЄФА займається цим питанням, але у нас мають бути чіткіші процедури в такому важливому питанні. Ми дотримуємося позиції, що норвезькі команди не повинні грати проти російських, поки триває війна", – зазначила президентка NFF Ліза Клавенесс".

"Це ставлення, яке об'єднує весь норвезький спорт у солідарності з Україною, і яке слід розглядати як частину санкцій, навколо яких згуртувалася Європа — як влада та бізнес, так і спорт".

Продовжують консультації з УЄФА й федераціями сусідніх країн у Фінляндії. Водночас фіни заздалегідь відмовилися змагатися зі збірними Росії та Білорусі з футболу та футзалу.

"У Футбольній асоціації Фінляндії ми не погоджуємося з рішенням УЄФА дозволити юнацьким національним збірним Росії повернутися до міжнародних змагань. Повернення російських та білоруських збірних має й надалі бути заборонено".

"Наше попереднє рішення залишається чинним: фінські національні команди з футболу й футзалу наразі не гратимуть проти Росії та Білорусі у жодній з вікових категорій".

Натомість Швеція заявила, що не допускатиме Росію до домашнього жіночого Євро-2024. Місцеві збірні також не гратимуть проти однолітків з РФ.

"Ми повністю підтримуємо позицію, погоджену Спортивною конфедерацією Швеції, Національним олімпійським і паралімпійським комітетами та спортивними федераціями: російські та білоруські спортсмени не мають допускатися до міжнародних змагань, допоки триває війна проти України".

Відмову від матчів проти росіян у категорії U17 розглядають Естонія та Чехія. Важливою в цьому контексті є позиція Естонії, яка у 2026 році прийматиме фінальну частину чемпіонату Європи серед збірних до 17 років.

Спортивні санкції проти Росії: що відомо

  • УЄФА не позбавляє Росію очок у таблиці коефіцієнтів. Попри відсутність російських клубів у єврокубках Союз начисляє мінімальний показник за попередні п'ять років.
  • У неділю, 1 жовтня, Комісія атлетів МОК обговорить допуск до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі.
  • На початку 2023 року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян на Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.