"Прикра реальність подвійних стандартів". ФІФА закликають вжити заходів щодо президента камерунської федерації Ето'о

Самюель Ето'о. Фото: AP Photos

У чому полягає причина звернення до міжнародної організації.

ФІФА отримала звернення від камерунських футбольних функціонерів із закликом вжити заходів щодо президента місцевої футбольної федерації (FECAFOOT) Самюеля Ето'о. Текст заяви наводить видання The Athletic.

Група місцевих футбольних діячів, серед яких — президент місцевої професійної ліги П'єр Семенг та колишній віцепрезидент FECAFOOT Генрі Нджалла Куан Джуніор — вимагають від ФІФА та Африканської конфередерації футболу (CAF) пояснень, яким чином Ето'о продовжує залишатися на чолі організації після низки публічних скандалів.

В яких скандалах фігурував Ето'о

  • На початку серпня CAF відкрила проти камерунця провадження через його імовірну участь в організації договірних матчів. Про це свідчили злиті до мережі аудіозаписи. Сам Ето'о свою провину відкидав.
  • Влітку 2022 року екснападник "Барселони" отримав умовний 22-місячний термін ув'язнення через податкове шахрайство під час виступів в Іспанії. Камерунець тоді визнав свою провину та зголосився виплатити чотири мільйони євро штрафу й заборгованості.
  • На матчі ЧС-2022 у Катарі публічного розголосу набула бійка Ето'о з блогером. На відео потрапили кадри побиття функціонером алжирця Саїда Мамуні.
  • Ето'о також звинувачують у співпраці з букмекерською фірмою, з якою камерунець має особистий спонсорський контракт.

Як реагують на скандали в Камеруні

Місцеві функціонери звинуватили ФІФА у бездіяльності щодо Ето'о. Камерунця порівняли з колишнім очільником іспанської федерації Луїсом Рубіалесом, якого ФІФА відсторонила від посади через поцілунок футболістки на жіночому ЧС-2023.

Натомість, наголошують у Камеруні, до африканських країн у ФІФА застосовують подвійні стандарти. У Європі, йдеться у зверненні, Ето'о після згаданих скандалів не втримався б на посаді.

"Від ФІФА не було жодного слова. Як ФІФА може зберігати мовчанням перед обличчям стількох скандалів, які підривають упевненість публіки в спортивній етиці та чесності матчів?", — пояснюють у листі.

"Ця прикра реальність менеджменту подвійних [стандартів] в майже ідентичних ситуаціях [полягає у тому, що] Африка залишається свого роду анклавом, де можна вільно ставитися до етичних норм та зразковості, яку мають втілювати спортивні лідери".

"Чи можете ви уявити, щоб ФІФА та УЄФА залишалися осторонь, коли президент європейської футбольної федерації підозрюється в договірних матчах, за наявних аудіозаписів? Може уявити, аби ФІФА та УЄФА зберігали мовчання, поки президент європейської федерації підписує особистий амбасадорський контракт з букмекерським оператором?"

Хто такий Самюель Ето'о

  • 42-річний камерунський ексфутболіст та функціонер.
  • Найкращий бомбардир в історії національної збірної Камеруну з 56 голами.
  • Чотириразовий володар Кубка чемпіонів з трьома різними клубами: "Реалом" (2000), "Барселоною" (2006, 2009) та "Інтером" (2010).
  • Дворазовий володар Кубка африканських націй. Клубний чемпіон світу 2010 року в складі "Інтера".
  • Закінчив кар'єру футболіста у 2019 році. У грудні 2021-го обійняв посаду президента Федерації футболу Камеруну, яку очолює дотепер.