"Толерує агресивну політику". УАФ відреагувала на рішення УЄФА про допуск російських команд U17 до міжнародних змагань

Україна бойкотуватиме турніри за участю росіян.

Українська асоціація футболу засудила рішення УЄФА зняти санкції з російських команд U17. Відповідну заяву розміщено на офіційному сайті УАФ.

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну УЄФА відсторонив усі клуби та збірні РФ від міжнародних змагань. Окрім цього, керівний європейський орган заборонив проведення матчів під своєю егідою на території цієї країни.

Однак через півтора року Союз європейських футбольних асоціацій зняв частину обмежень. УЄФА допустив російські клуби та збірні у віковій категорії U17 до міжнародних змагань у нейтральному статусі.

УАФ у відповідь на пом'якшення санкцій УЄФА вимагає від організації переглянути рішення. Ба більше, керівний орган українського футболу заявив про бойкот змагань за участю росіян та закликав до цього інші асоціації.

"УАФ наполягає на збереженні попередніх рішень УЄФА та ФІФА щодо недопущення всіх російських команд до участі в міжнародних змаганнях під егідою даних організацій. УАФ підтверджує, що не братиме участі в жодних змаганнях за участі російських команд, та звертається до інших асоціацій-членів УЄФА з проханням бойкотувати можливі матчі за участі команд із РФ за умови їхнього допуску".

"Переконані, що ухвалення подібних рішень щодо поступового повернення команд із РФ до участі у змаганнях у розпал воєнних дій, які веде Росія проти України, є безпідставним та таким, що толерує російську агресивну політику", – йдеться у заяві УАФ.

Незгоду з допуском російських команд до змагань УЄФА у категорії U17 уже висловила Футбольна асоціація Англії. Відтак, Англія заявила про готовність бойкотувати турніри за участю представників Росії.

Відсторонення Росії у футболі: що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство в європейській федерації та перейти до Азії. Зрештою РФС відмовився від цього кроку.
  • На початку вересня УЄФА вперше за півтора року призначив російську бригаду арбітрів на міжнародний матч – на поєдинок Вірменії та Казахстану у жіночій Лізі націй.
  • УЄФА не позбавляє Росію очок у таблиці коефіцієнтів. Попри відсутність російських клубів у єврокубках Союз начисляє мінімальний показник за попередні п'ять років.