Європейський союз дзюдо допустив до змагань спортсменів з Росії та Білорусі на умовах нейтральності

Російський дзюдоїст Арман Адамян. Фото: IJF

Позицію Міжнародної федерації дзюдо підтримав й європейський союз.

Європейський союз дзюдо (EJU) оголосив про підтримку рішення щодо повернення до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Відбулося це після того, як вони виступили на чемпіонаті світу, про рішення повідомив президент організації Ласло Тоз, якого цитує Inside the Games.

Дзюдо став першим видом спорту, у якому допустили атлетів з Росії та Білорусі на чемпіонат світу після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом. На ЧС-2023 виступили одразу 19 індивідуальних нейтральних атлетів з цих країн, які, таким чином, продовжили відбір на Олімпіаду-2024: за виступи на турнірах, що проходять під егідою IJF, нараховуються рейтингові очки.

Міжнародна федерація дзюдо вдруге повертає до виступів спортсменів з Росії та Білорусі. Уперше це сталося у 2022 році, завдяки чому атлети з цих країн виступили на трьох гран-прі. Водночас позицію IJF тоді не розділили у Європейському союзі дзюдо, що залишив їх поза змаганнями.

У новому рішенні EJU вирішив підтримати позицію Міжнародної федерації дзюдо щодо повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань. Відтак, атлети з цих країн можуть виступати і на турнірах під егідою Європейського союзу дзюдо.

"Ми повністю відповідаємо [позиції] IJF. Статус-кво турнірів EJU буде відповідно скориговано", - цитує слова президента Європейського союзу дзюдо Inside the Games.

Рішення Європейського союзу дзюдо означає, що Україна ризикує взагалі залишитися без міжнародних турнірів. У 2022 році, коли атлетів з Росії та Білорусі допустили до змагань під егідою IJF, українські дзюдоїсти виступали на Кубках Європи, які проводить саме EJU. Чемпіонат світу-2023 збірна України бойкотувала - саме через допуск дзюдоїстів з Росії та Білорусі.

Повернення Росії та Білорусі у дзюдо: що відомо

  • На чемпіонаті світу з дзюдо спортсмени з Росії та Білорусі виступали як "індивідуальні нейтральні атлети". Вони здобули дві медалі: "золото" та "срібло", однак у підсумковому заліку не було вказано команди "індивідуальних нейтральних спортсменів".
  • Найближчий Кубок Європи з дзюдо прийматиме Сараєво у неділю, 21 травня. У попередній заявці відсутні представники України.
  • Україна планувала виступити на гран-прі у Лінці. Наразі на турнір заявлені 17 дзюдоїстів, зокрема лідерка команди Дар'я Білодід.