Трибунал Міжнародного паралімпійського комітету задовільнив апеляцію щодо призупинення членства Росії та Білорусі

. Міжнародний паралімпійський комітет. Фото: AP Photos

Однак параспортсмени з цих країн досі залишаються відстороненими від міжнародних змагань.

Незалежний трибунал Міжнародного паралімпійського комітета (МПК) задовільнив апеляцію російського та білоруського НПК щодо рішення про призупинення членства в організації. Про це повідомляється у заяві, опублікованій на офіційному сайті МПК.

Росія та Білорусь отримали відсторонення від виступів на міжнародних турнірах у паралімпійських видах спорту. А в листопаді Міжнародний паралімпійський комітет ухвалив рішення про позбавлення національних комітетів обидвох країн членства в організації.

На рішення МПК російський та білоруський паралімпійський комітети відреагували апеляцією, яку подали до Незалежного трибуналу організації. Той у середу, 10 травня, задовільнив їхню скаргу та постановив, що Міжнародний паралімпійський комітет має призупинити позбавлення членства Росію та Білорусь.

Водночас у рішенні МПК також вказано, що рішення про призупинку позбавлення членства національних паралімпійських комітетів Росії та Білорусі не впливає на повернення спортсменів з цих країн. Вони залишаються поза міжнародними стартами.

Статус членства Росії та Білорусі у Міжнародному паралімпійському комітеті буде піднято під час засідання Генеральної асамблеї організації, яка відбудеться 28-29 вересня у Бахрейні. У МПК, коментуючи рішення Незалежного трибуналу, відзначили, що не згодні з його рішенням, хоча й поважають його.

"Під час подій, які ми бачили перед стартом Зимової Паралімпіади-2022 у Пекіні, наші члени дали чітко зрозуміти, що статус НПК Росії та Білорусі має розглядатися Генеральною асамблеєю. Ми віримо, що наші дії - скликати термінову Генеральну асамблею у Берліні та надати дозвіл кожному члену представити свої погляди на важливі питання, виконали свої зобов'язання згідно наших правил.

Незалежний апеляційний трибунал вирішив інакше, це рішення ми, очевидно, поважаємо, але не погоджуємося з ним. Як ми вже вирішили зробити, повернемося до цих питань під час Генеральної асамблеї пізніше цього року, дотримуючись вказівок Апеляційного трибуналу, представивши додаткові докази, які з того часу отримали, і дамо нашим членам можливість ухвалити рішення щодо цих важливих питань", - сказав у зверненні очільник МПК Ендрю Парсонс.

Повернення Росії та Білорусі у міжнародний спорт: останні новини