Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Міжнародна федерація гімнастики залишила у силі відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі від змагань

Нікіта Нагорний. Фото: AP Photos

Гімнастів з цих країн наразі не повертають на міжнародні турніри.

Міжнародна федерація гімнастика залишила у силі рішення про відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі від змагань, що проходять під її егідою. Відповідне рішененя ухвалив Виконавчий комітет FIG, про що повідомляється на офіційному сайті організації.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну спортсмени з Росії та Білорусі були відсторонені від міжнародних змагань. Після цього Виконавчий комітет FIG продовжував відсторонення за результатами засідань, востаннє це сталося у березні 2023 року.

У Стамбулі відбулося ще одне засідання Виконавчого комітету Міжнародної федерації гімнастики. За його підсумками рішення про відсторонення російських та білоруських гімнастів залишається у силі.

На сайті Міжнародної федерації гімнастики також вказано, що організація "продовжуватиме слідкувати за поточною ситуацію" і може переглянути рішення залежно від того, як вона змінюватиметься. Наступне засідання Виконавчого комітету організації відбудеться 19-20 липня у Лозанні.

Рішення залишити у силі відсторонення атлетам з Росії та Білорусі Виконком FIG ухвалив на тлі оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету. Наприкінці березня МОК радив міжнародним федераціям повернути до змагань спортсменів з Росії та Білорусі як нейтральних, але за умов відсутності зв'язків із силовими структурами та неучасті у пропаганді війни проти України.

Гімнастика - не єдиний вид спорту, який залишив у силі відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі. Крім неї, атлетів з цих країн не повернули ще у шести видах спорту.

У яких видах спорту залишили відсторонення атлетів з РФ та Білорусі

Повернення Росії та Білорусі на міжнародні турніри: останні новини