Експрезиденту IBU висунули звинувачення у тривалій корупції. Йому загрожує до 10 років ув'язнення

. Андерс Бессеберг. Фото: Magnar Kirknes

У чому полягають звинувачення проти Андерса Бессеберга та що на це каже його адвокат.

Колишньому президенту Міжнародного біатлонного союзу (IBU) Андерсу Бессебергу висунули звинувачення в корупції. Про це повідомляє Reuters з посиланням на прокуратуру Норвегії.

Бессеберг став першим президентом IBU та очолював організацію до 2018 року. З посади він пішов на тлі підозр у корупції, зокрема приховуванні допінг-проб біатлоністів з Росії.

У 2021-му комісія IBU визнала експрезидента винним у маніпуляції допінг-пробами росіян. А за два роки Бессебергу були винусуті кримінальні звинувачення після тривалого міжнародного розслідування.

Читайте також: Комісія IBU визнала експрезидента винним у приховуванні допінг-проб російських біатлоністів

У чому звинуваючуть Бессеберга

Норвезька урядова організація Økokrim, що опікується розслідуванням та обвинуваченням в економічних та екологічних злочинах, стверджує, що випадки корупційних правопорушень з боку Бессеберга відбувалися в період 2011-2018 років.

Звинувачення включать в себе "отримання хабарів у вигляді годинників, мисливського відпочинку та нагород, секспрацівниць та орендованої автівки, якою той користувався у Норвегії в 2011-2018 роках".

"Økokrim вважає, що існує достатньо доказів, аби довести, що [Бессеберг] отримував хабарі впродовж тривалого часу, періоду в 10 років", — розповіла старша прокурорка Маріанн Д'юпесланн.

У розслідуванні ймовірних злочинів Бессеберга брали участь представники влади Австрії, Чехії, Канади та Ліхтенштейну. Також сприяють діяльності Okokrim безпосередньо в IBU.

NRK з посиланням на дані агентства NTB повідомляє, що корупція у відповідних масштабах може передбачати ув'язнення терміном до 10 років у Норвегії.

Як реагує сторона Бессеберга

Адвокат експрезидента Крістіан Гйорт заявляє, що його клієнт відкидає звинувачення в корупції й відстоюватиме відповідну позицію в суді.

"Бессеберг наполягає, що ніколи не отримував хабар і не намагався впливати на антидопінгову діяльність IBU на чиюсь користь. Він заперечує кримінальні злочини після висунення звинувачень", — цитує юриста NRK.

"Він ставиться до цього дуже серйозно. Це величезний тягар для нього та родини. П'ять років він живе із серйозними звинуваченнями. Закиди, що він отримував величезні суми грошей та впливав на антидопінгові процеси, не було включено у звинувачення. Він цьому дуже радий".

"Але решта звинувачень також серйозні. Він очікує [нагоди] висловитися перед судом через це. І впевнений, що факти цієї справи покажуть, що так само не має підстав і решта звинувачень".

Що відомо

  • Бессеберг очолював IBU у 1993 році, коли Союз було заснованоУ 1953-1993 роках біатлоном опікувався Міжнародний союз сучасного п'ятиборства. у статусі незалежної організації. Посаду обіймав упродовж 26 років.
  • 77-річний норвежець — колишній біатлоніст та тренер національної команди. На посаду віцепрезидента IBU вперше пристав у 1988 році.
  • Наразі IBU очолює шведський президент Оле Далін. На посаді у 2018 році той змінив саме Бессеберга.
Читайте також: "Навіть не розглядаємо зараз". Президент IBU – про ймовірне повернення росіян у міжнародний біатлон