"Поки не закінчиться війна". Президент УЄФА Чеферін оцінив ймовірність пом'якшення санкцій проти Росії у футболі

. Александер Чеферін. Фото: AP Photos

Натомість жіночого чемпіонату Європи позбавили Білорусь.

Александера Чеферіна було переобрано на посаду президента УЄФА. Відповідне голосування відбулося на 47-му черговому зібранні Конгресу організації в Лісабоні.

Очолювана Чеферіном організація від початку повномасштабного вторгнення до України запровадила санкції проти РФ і Білорусі. Російські команди відсторонили від участі в турнірах клубів та збірних, натомість Білорусі заборонили проводити міжнародні матчі на території країни, проте не усували місцеві команди від змагань.

Участь білоруських команд у міжнародних турнірах вже піддавалася критиці в Європі. Минулого року проти потенційної зустрічі з білоруським клубом у відборі Ліги Конференцій протестував німецький "Кьольн". А вже у 2023-му участь збірної Білорусі у відборі Євро-2024 засудили в Європарламенті, депутати якого звернулися з відповідною заявою до Чеферіна.

Проте, відповідаючи на запитання журналістів у Лісабоні, очільник УЄФА зазначив, що організація не планує змінювати свою позицію щодо санкцій проти Росії з Білоруссю. З одного боку, УЄФА не пом'якшуватиме відсторонення росіян; з іншого, не сприятиме повному усуненню команд з Білорусі.

Водночас РБ у межах чинних санкцій вирішили позбавити жіночого Євро-2025 серед збірних вікової категорії U19.

"Ми обговорювали Білорусь [на засіданні Виконкому УЄФА] й вирішили, що країна не проводитиме першість серед команд U19", — цитує Чеферіна німецький Sportschau.

"До закінчення війни я не бачу шляхів щось змінити", — додав президент УЄФА в контексті усунення команд з РФ.

Що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство у європейській федерації та перейти до Азії. Проте остаточно відповідне рішення так і не ухвалили — у РФ пояснили, що такий перехід не гарантує росіянам участі у чемпіонаті світу з футболу.
  • Збірна Білорусі вже стартувала у кваліфікації Євро-2024 з двох поразок. Номінально домашній матч проти Швейцарії (0:5) білоруси проводили в Сербії.
  • Водночас Міжнародний олімпійський комітет рекомендував федераціям пом'якшити санкції проти спортсменів з РФ та Білорусі. Місцевих атлетів радять допускати до міжнародних особистих змагань за умов, що вони виступатимуть у нейтральному статусі та не підтримують війну в Україні.