"Все було марно". Еліна Світоліна розкритикувала реакцію WTA на війну в Україні

. Фото: Credit One Charleston Open

Заява українки для французького видання L'Equipe.

Еліна Світоліна розкритикувала реакцію Асоціації жіночого тенісу (WTA) на повномасштабне вторгнення Росії до України.

WTA, що дозволяє спортсменам з Росії та Білорусі брати участь у своїх змаганнях на тлі війни, опинилася в центрі скандалу після відмови українки Лесі Цуренко продовжувати виступи в американському Індіан-Веллсі через панічну атаку. Цуренко мала грати з білорускою Аріною Сабалєнкою, проте не вийшла на матч після відвертої розмови з керівництвом Асоціації.

Українку підтримала чинна перша ракетка світового рейтингу, полька Іґа Швьонтек. Натомість очільник WTA, американець Стів Саймон переконує, що його організація робить "усе можливе" для належної реакції на події сьогодення в Україні.

Світоліна, що повернулася до виступів після річної перерви в американському Чарльстоні, зі свого боку, назвала дії WTA "марними".

"Ми налякані, почуваємося спустошеними. Те, що відбувається з Лесею, — дуже сумно. Люди, які не проходили через це, не можуть зрозуміти, як це: коли ти не маєш дому, коли не почуваєшся в безпеці ніде, коли твоя родина залишається в Україні, під бомбардуваннями, знаючи, що українські міста знищують. Це одночасно [відчуття] страху й великої спустошеності", — розповіла Еліна французькому виданню L'Equipe.

"WTA мала б зробити більше, значно більше, з багатьох питань. Але тепер запізно. Було випущено багато пресрелізів, проведено багато інтерв'ю. Та це було марно".

Світоліна також прокоментувала можливу участь атлетів з РФ та Білорусі в літніх Олімпійських іграх наступного року. Остаточне рішення з цього приводу досі не було ухвалено Міжнародним олімпійським комітетом який, утім, рекомендував федераціям допустити росіян з білорусами до одиночних міжнародних змагань під нейтральним прапором.

"Не думаю про це. Це справа МОК та українського НОК — думати про це й виконувати їхню роботу. Моє завдання як гравчині — готуватися".

Останні новини тенісу

  • У своєму першому матчі за понад рік Світоліна поступилася казахстанці Юлії Путінцевій на старті турніру WTA 500 у Чарльстоні.
  • Окрім Світоліної, в першому раунді Чарльстона закінчила виступи чинна перша ракетка України Ангеліна Калініна. У другому колі зіграє Леся Цуренко, на яку очікує зустріч з п'ятою ракеткою світу Онс Жабер.
  • У 2023 році тенісистам з Росії та Білорусі дозволять зіграти на Вімблдоні. Після минулорічного бойкоту на організаторів турніру наклали санкції, зокрема третій Грендслем сезону було позбавлено будь-яких рейтингових очок.