"Це просто смішно". Марта Костюк - про покарання для росіянки Потапової та зустріч українок з керівництвом WTA

. Марта Костюк, фото: Jimmie48

Тенісистка збірної України відмовилася від привітань для російської суперниці в Маямі.

Марта Костюк закінчила виступи на турнірі WTA 1000 в Маямі в другому раунді. За підсумками двох сетів друга ракетка України поступилася росіянці Анастасії Потаповій.

У березні Потапова спричинила скандал, вийшовши на матч турніру в американському Індіан-Веллсі у футболці російського футбольного клубу "Спартак". WTA згодом висунула тенісистці офіційне попередження.

Читайте також: Росіянка вийшла на матч в Індіан-Веллсі у футболці "Спартака". WTA офіційно попередила тенісистку

"Ми прямо поговорили з Анастасією, попередили її, аби вона знала, що це неналежна поведінка. Не думаю, що ми побачимо такі випадки у майбутньому", — пояснював виконавчий директор організації Стів Саймон.

Після закінчення матчу Костюк відмовилася від рукостискання з Потаповою біля сітки, як вчиняла й раніше після матчів з росіянкою Варварою Грачовою й білорускою Вікторією Азарєнкою.

Закінчивши виступи на турнірі, Марта прокоментувала рішення WTA обмежитися попередженням для російської тенісистки. Та зазначила, що вище керівництво Жіночої тенісної асоціації наразі не відповіло на прохання зустрітися з українськими гравчинями.

"Так, ми хотіли провести зустріч з директорами й не отримали нічого. Ані відповіді, нічого — просто тиша", — цитує Костюк BBC Sport.

"Не думаю, що до зустрічі це хороша ідея — розповідати, що ми хочемо обговорити на ній. Коли ми зустрінемося, тоді можна буде про це говорити".

"Я не погоджуюся з багатьма речами, які робить WTA. Це [попередження для Потапової] нічого не змінить. Я просто отримаю більше хейту в інтернеті. Що б я не казала, я отримую купу хейту. Не знаю".

"Попередження, все одно. Ви висуваєте їй попередження... Можна когось відсторонити, я не знаю. Не можу це коментувати, це просто смішно".

Що відомо

  • На змаганнях в Індіан-Веллсі українська тенісистка Леся Цуренко відмовилася від виходу на матч з білорускою Аріною Сабалєнкою через панічну атаку.
  • Після інциденту з Цуренко перша ракетка світу Іґа Швьонтек закликала збільшити підтримку українських тенісисток на тлі повномасштабної війни з РФ. У відповідь очільник WTA Стів Саймон заявив, що організація вже робить "усе можливе" для допомоги представницям України.
  • Марта Костюк увійшла до складу збірної України на матчі Кубка Біллі Джин Кінг з Чехією. Зустріч відбудеться 14-15 квітня в турецькій Антальї.