World Athletics не скасувала санкції проти легкоатлетів з Росії, але відновила у правах федерацію легкої атлетики РФ

AP Photo/Petr David Josek

Асоціація доєдналася до European Athletics щодо позиції проти повернення спортсменів цих країн до змагань.

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій не скасовуватиме санкції проти російських та білоруських спортсменів, пов'язані з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Про це повідомляється на офіційному сайті World Athletics.

У четвер, 23 березня, відбулася рада World Athletics, під час якої було ухвалено низка рішень. Серед питань розглядалося й майбутнє легкоатлетів з Росії та Білорусі, а також російської федерації легкої атлетики.

Читайте також: "Не змінили своєї позиції". European Athletics не скасовуватиме санкції проти РФ та Білорусі

За підсумками засідання ради було ухвалено рішення щодо відновлення російської легкоатлетичної федерації у правах. Упродовж останніх семи років вона була відстороненою через постійні порушення допінг-правил легкоатлетами. Однак після дотримання всіх вимог плану відновлення, який було затверджено ще у березні 2021 року, у World Athletics вирішили поновити статус російської федерації.

Водночас, самі легкоатлети, а також офіційні особи та персонал з Росії та Білорусі залишаються відстороненими від змагань. Причина - повномасштабне вторгнення РФ в Україну, яке триває вже понад року.

Серед переліку санкцій, які залишаються на Росії та Білорусі через повномасштабне вторгнення в Україну, також вказані:

  • заборона на проведення міжнародних змагань;
  • відвідування, виступ та голосування на зустрічах конгресу World Athletics;
  • заборона на акредитацію усіх заходів серії World Athletics;
  • заборона членам російської та білоруської федерації брати участь у будь-яких професійних чи програмах розвитку від World Athletics.

Також рада World Athletics рекомендувала організаторам інших легкоатлетичних змагань - Діамантової ліги, Континентальних та інших турів використати той самий підхід та залишити санкції проти Росії та Білорусі у легкій атлетиці в силі.

"Смерть і руйнування, які спостерігаємо в Україні впродовж останнього року, включно із смертями близько 185 спортсменів, лише зміцнили мою рішучість у цьому питанні. Репутація наших змагань вже була суттєво пошкоджена діями російського та білоруського урядів через труднощі, завдані українським спортсменам, і руйнування спортивної системи України. Російські та білоруські спортсмени, багато з яких є військовими, не мають бути бенефіціарами цих дій", - прокоментував рішення очільник World Athletics Себастьян Коу.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини