Виробник форми збірної України презентував комплект для російського "Зєніта": як на це відреагували

Роман Яремчук. Фото: AP Photos

Львівські "Карпати" вже припинили співпрацю з компанією.

Український відділ іспанської компанії Joma, яка є виробником форми для збірної України з футболу, відреагувала на інформацію щодо роботи на ринку РФ та укладання спонсорської угоди з російським клубом "Зєніт". Про це повідомляється на сторінці українського відділу Joma у Facebook.

Joma є технічним партнером збірної України з футболу. Ще у 2017 року УАФ підписала контракт з іспанською компанією щодо постачання форми. А влітку 2021-го Joma підготувала спеціальний комплект форми для збірної перед Євро з обрисом України - зображення в межах її кордонів.

Facebook Андрія Павелка

Joma й досі залишається виробником форми для збірної України. Проте тепер компанія потрапила у скандал через продовження роботи в Росії.

Що сталося?

У п'ятницю, 3 березня, російський "Зєніт" опублікував новий комплект форми - від компанії Joma. У клубі не повідомили, з ким саме уклали спонсорський контракт, проте на новій формі видніється символіка компанії Joma.

ФК "Зєніт"

На появу форми "Зєніта" від Joma вже відреагував представник Першої ліги "Карпати". Клуб оголосив про припинення співпраці з компанією та уклав нову угоду з Nike.

Український відділ Joma вже відреагував на ситуацію, яка сталася. У компанії запевнили, що здивовані новиною про партнерство Joma з "Зєнітом" та вже звернулися до центрального офісу щодо з'ясування всіх деталей.

"Ми не менш за вас здивовані та обурені новиною про те, що Joma стає технічним спонсором одного з російських клубів. Наша компанія є на 100 % українською, де працюють справжні патріоти України. З перших днів війни, ми підтримуємо наші Збройні Сили, закуповуючи та передаючи на фронт все необхідне для нашої перемоги. Деякі наші співробітники зараз перебувають в лавах ЗСУ. Ми не маємо подвійного погляду на цю ситуацію і наша позиція однозначна.

Спонсорство російського спорту - це безвідповідальні дії, які ми не можемо підтримувати. Але ми повинні дочекатись офіційної інформації. Наразі, ми звернулися в центральний офіс компанії "Joma Sport" за роз'ясненнями та офіційним коментарем з приводу цієї ситуації", - зазначили в українському відділі компанії.

На офіційному сайті УАФ поки що не коментували ситуацію з угодою Joma та "Зєніта".

Joma не вперше потрапляє у скандал через роботу на російському ринку. Влітку 2022 компанія підготувала комплекти форми для ще двох російських клубів - ЦСКА та "Ахмата".

Що відомо про форму Joma

  • Після презентації нової форми перед Євро-2020 Joma не оновлювала комплекти для збірної України.
  • Крім збірної України, Joma є виробником форми для трьох клубів УПЛ - "Кривбаса", "Інгульця" та "Металіста".
  • Перший матч у відборі на Євро-2024 збірна України проведе 26 березня проти Англії.
Читайте також: Збірна України з футболу назвала Руслана Ротаня тренером на стартовий матч відбору Євро-2024 проти Англії