Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Це не має бути можливо".Йоганнес Бьо побив унікальний біатлонний рекорд після ще однієї перемоги

. AP Photos

Жоден біатлоніст не вигравав дев'ять поспіль особистих гонок.

Норвежець Йоганнес Бьо проводить один з найкращих сезонів у кар'єрі. Лідер збірної Норвегії лідирує у загальному заліку Кубка світу з перевагою у 219 очок над партнером по команді Штурлою Легрейдом і вже оновив кілька рекордів у сезоні: зокрема, повторив абсолютний рекорд, найшвидше досягнувши позначки у 10 перемог на гонках Кубка світу. А після перемоги у спринті на чемпіонаті світу ще й випередив француза Мартена Фуркада за кількістю золотих медалей на світових першостях з біатлону.

Переможну серію Бьо вдалося продовжити і на наступних стартах чемпіонату світу в Обергофі. Спершу Йоганнес став чемпіоном світу у переслідуванні, а згодом відкрив другу частину чемпіонату перемогою в індивідуальній гонці.

Читайте також: Артем Тищенко - 12-й в індивідуальній гонці чемпіонату світу з біатлону: результат

Перемога в індивідуальній гонці виявилася для Йоганнеса Бьо непростою: перед останньою стрільбою він з двома штрафними хвилинами поступався партнеру по збірній Штурлі Легрейду та французу Кантену Фійону-Майє і лише завдяки їхнім хибам на останньому вогневому рубежі зміг стати переможцем гонки.

Для Йоганнеса Бьо перемога в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу з біатлону стала першою в кар'єрі - до цього норвежець не вигравав її на попередніх турнірах. Цим результатом Бьо не лише зібрав повну колекцію медалей на чемпіонатах світу.

"Це особлива медаль. Я не можу повірити - виграна ще одна гонка на чемпіонаті світу. Я просто насолоджуюся кожним моментом", - сказав Йоганнес у флешінтерв'ю після гонки.

Також цей виграш дозволив йому оновити та перевершити історичний біатлонний рекорд.

Який рекорд підкорився Йоганнесу Бьо?

Перемога Бьо в індивідуальній гонці стала для нього дев'ятою поспіль в особистих стартах. Це новий рекорд: перед цим жодному біатлоністу не вдавалося перемогти у більш, ніж восьми поспіль гонках.

Перед індивідуальною гонкою Бьо розділяв рекорд зі шведкою Магдаленою Форсберг та іншим легендарним норвежцем Оле Ейнаром Бйорндаленом. Тепер він - абсолютний рекордсмен.

Топ-3 біатлоністи з найбільшою серією перемог на рівні Кубку світу та ЧС

 • Йоганнес Бьо (сезон 2022/23) - 9 перемог
 • Магдалена Форсберг (2000/01), Оле Ейнар Бьорндален (три гонки - 2005/06, п'ять - 2006/07) - 8 перемог
AP Photos

Переможна серія Йоганнеса Бьо - результат гонок у 2023 році. Після третього місця у масстарті в Ансі в грудні 2022 року норвежець здобув 12 поспіль перемог, дев'ять з яких - в особистих гонках.

Переможна серія Йоганнеса Бьо в особистих гонках

 • Етап Кубка світу у Поклюці: спринт, гонка переслідування
 • Етап Кубка світу у Рупольдингу: індивідуальна гонка, масстарт
 • Етап Кубка світу в Антгольці: спринт, гонка переслідування
 • Чемпіонат світу в Обергофі: спринт, гонка переслідування, масстарт

Як коментує Йоганнес Бьо свій результат?

Сам біатлоніст після гонки у коментарі NRK відзначив, що подібна серія перемог "не має бути можливою". Але вона, на його думку, доводить, у якій формі він перебуває.

"Дев'ять поспіль [перемог] - це не має бути можливим. Але це говорить трохи про те, у якому стані я зараз є. Нормальний день на роботі? Взагалі так", - сказав Бьо.

Йоганнес Бьо розпочав гонку під 11-м стартовим номером. Попри це та відставання від інших біатлоністів перед стартом, він фінішував першим у гонці, випередивши десять спортсменів, що розпочали її раніше.

"Насправді я нічого не зрозумів. Я бачив його [Кантена Фійона-Майє] поруч. Можливо, я мав би оглянутися на останньому колі. Був трохи втомлений і нічого не зрозумів, коли першим перетнув фінішну лінію, а ніхто мене не випередив", - додав норвежець.

Як реагують на результат Бьо інші біатлоністи?

 • "Ще навіть березень не настав, а він лише перемагає у 2023 році. Потім це просто буде нормальним відчуттям", - сказав Ветле Шостад Крістіансен.
 • "У мене був не найкращий день сьогодні, бачив Фійона-Майє поруч зі мною, він почав за дві хвилини після. Потім думав, що я йду дуже повільно. Але десятьма секундами пізніше хтось намагався випередити мене на трасі, і це був №11, Йоганнес. Не пригадую, щоб хтось колись, розпочавши гонку 11-м, фінішував першим", - додав німець Роман Реєс.
 • "Просто неймовірно. Він надзвичайно швидкий тут і з ним все дуже гаразд", - зауважив швед Мартін Понсілуома.
 • "В останні дні він показав, наскільки є сильним біатлоністом. Увесь сезон він виглядав сильно, але сьогодні, гадаю, Йоганнес виступає у своїй власній лізі", - зазначив швейцарець Ніклас Хартвег.
AP Photos

Які рекорди ще може побити Йоганнес Бьо на ЧС-2023?

 • Оновити рекорд до десяти поспіль перемог в особистих гонках - у неділю, 19 лютого, в масстарті.
 • Стати першим біатлоністом в історії, який виграв усі чотири особисті гонки на чемпіонаті світу - у неділю, 19 лютого, в масстарті.
 • Виграти всі сім золотих медалей на чемпіонаті світу. Для цього Йоганнес має виступити у сінглміксті (16 лютого), чоловічій естафеті (18 лютого) та масстарті (19 лютого).

Йоганнес Бьо: що відомо

 • Лідер загального заліку Кубка світу - 1139 очок після 14 гонок.
 • Йоганнес Бьо є лідером усіх індивідуальних заліків Кубка світу з біатлону. У попередньому сезоні 2021/22 він не виграв жодного кришталевого глобусу.
 • Водночас у сезоні 2021/22 Бьо виграв чотири "золота" на Олімпійських іграх у Пекіні.
 • Загалом Йоганнес Бьо переміг у сезоні 2022/23 у 15 гонках, ще чотири перемоги були здобуті в естафетних гонках.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.