FIS відреагувала на рішення МОК про можливе повернення росіян до змагань: чи допустять їх до лижного спорту

. AP Photos

Восени федерація затвердила усунення Росії та Білорусі до кінця сезону 2022/23.

У Міжнародній федерації лижного спорту (FIS) відреагували на рішення Міжнародного олімпійського комітету сприяти поверненню спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань.

У січні МОК підтримав участь росіян та білорусів в азійських стартах. Відповідне запрошення спортсмени з обох країн, що залишаються усуненими від початку повномасштабного вторгнення до України, вже отримали від Олімпійського комітету Азії.

Восени 2022-го FIS ухвалила рішення не допускати Росію та Білорусь до своїх змагань до закінчення сезону 2022/23. Відтак спортсмени обох країн пропускатимуть перший за два роки чемпіонат світу з лижних видів спорту, що в лютому-березні прийматиме словенська Планиця.

Зі свого боку, генеральний секретар організації Мішель Віон у вересні припускав можливість участі росіян та білорусів у змаганнях сезону 2022/23. Але вже на початку нового календарного року назвав власні попередні заяви "помилкою".

Яку позицію посідає FIS після рішення МОК

У новому коментарі для шведського видання Expressen функціонер запевнив, що федерація не змінюватиме свого рішення щодо залученості РФ і Білорусі до змагань поточного сезону.

Утім, Віон не виключає, що вже за підсумками сезону 2022/23 у FIS можуть переглянути свою позицію, з огляду на останні заяви від Міжнародного олімпійського комітету.

"Дуже легко реагувати на це рішення від МОК. FIS вирішила не допускати спортсменів з Росії та Білорусі до участі в сезоні 2022/23. Це рішення було ухвалено у жовтні", - пояснює Віон.

"Відтак шансів [на участь у поточному сезоні] немає. Ми не планували жодних зустрічей [для обговорення]. Жодне рішення не може бути ухвалено до початку чемпіонату світу".
Мішель Віон, генеральний секретар FIS. Nettavisen

"Ми завжди казали, що будемо дотримуватися рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету. Сподіваюся, так і буде. Але до наступної зустрічі FIS навесні у мене немає жодного іншого коментаря, окрім того, що ми вже дійшли рішення щодо цієї зими".

Повернення Росії до спорту: що відомо