"Не гарантують участі у відборі ЧС-2026". Російський футбольний союз не ухвалив рішення про перехід до Азії

AP Photos

Через вторгнення до України російські команди відсторонені від міжнародних футбольних змагань.

Російський футбольний союз, керівний футбольний орган Росії, не ухвалив рішення про вихід зі складу УЄФА й доєднання до Азійської конфедерації футболу. Про це повідомив президент організації Алєксандр Дюков.

Під початку повномасштабного російського вторгнення до України УЄФА відсторонив збірну Росії й місцеві клуби від участі у своїх турнірах. Росіянам не дозволили зіграти у плей-оф кваліфікації ЧС-2022, також команди з РФ не допустили до змагань у Лізі чемпіонів та інших клубних євротурнірах.

У відповідь на неможливість грати на міжнародному рівні під егідою УЄФА в Росії почали обговорювати перспективу виходу зі складу організації та перехід до Азійської конфедерації футболу. У грудні це питання мали розглянути на засіданні виконавчого комітету РФС, проте остаточного рішення досі не було ухвалено.

За словами Дюкова, навіть у разі приєднання до АКФ росіянам не могли гарантувати права на участь у відбірковому турнірі ЧС-2026. Функціонер також заперечив інформацію, що РФС вже зверталася до УЄФА із запитом про вихід зі складу керівної континентальної організації.

«Одна з причин, чому вирішили не переходити до Азії, - відсутність гарантії включення нас у відбір? Так, нам ніхто цього не гарантує", - цитує Дюкова видання Tribuna.com.

"Таку гарантію нам може дати лише ФІФА. Ми могли перейти, але при цьому не потрапити до відбору. Хоч і Азія, як і раніше, готова нас прийняти. Гарантійні листи не прийняті, але підстав не довіряти немає».

Що відомо

  • ЧС-2026 з футболу вперше спільно прийматимуть три країни - США, Канада й Мексика.
  • Азійська кваліфікація на чемпіонат світу 2026 року розпочнеться у жовтні 2023-го. Участь у змаганнях мають взяти 47 збірних. Від АКФ безпосередньо до фінальної частини турніру вийдуть вісім команд, ще одна збірна отримає право на виступ у міжконтинентальному плей-оф.
  • Від УЄФА на світову першість у країнах Північної Америки мають вийти 16 збірних. Європейська конфедерація - єдина, чиї країни не братимуть участі у міжконтинентальних плей-оф відбору.
  • Міжнародний олімпійський комітет цього місяця заявив про готовність розглянути можливість виступу спортсменів з РФ та Білорусі в азійських кваліфікаційних турнірах до літньої Олімпіади-2024 у Парижі.