"МОК повинен бути нейтральним". Бах запропонував допускати на турніри атлетів "незалежно від політичних конфліктів"

Президент МОК Томас Бах. IOC/Greg Martin

Як він це пояснив.

Очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав світових лідерів до політичного нейтралітету та надання дозволу виступати найкращим атлетам з усього світу незалежно від політичних конфліктів, зокрема на рівні Олімпійських ігор. Про це він сказав у зверненні на саміті G20.

У Балі триває саміт країн "Великої двадцятки". Участь на ньому беруть провідні економіки світу, зокрема Росія, яка продовжує повномасштабне вторгнення на території України.

На саміті G20 Бах виступав з президентом ФІФА Джанні Інфантіно, який пропонував встановити режим припинення вогню на час проведення чемпіонату світу-2022 з футболу, який розпочнеться 20 листопада у Катарі.

Офіційним транслятором чемпіонату світу-2022 з футболу є Суспільне. Дивитися матчі на Суспільному можна буде: на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного мовлення (Суспільне Київ, Суспільне Полтава і т.д.). Також будуть доступні радіотрансляції в ефірі Радіо Промінь.

Томас Бах натомість, звертаючись до лідерів країн G20, закликав до політичного нейтралітету. За його словами, це єдиний шлях для того, щоб усі країни мали можливість виступити на наступних Олімпійських та Паралімпійських іграх, які відбудуться у 2024 році у Парижі.

Зокрема, Бах наголосив, що організація вже давно запровадила санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Але він вважає за необхідним повернення права на виступи російським атлетам навіть за умов війни.

"Ми засудили і запровадили санкції проти російського уряду у безпрецендентний спосіб за це грубе порушення олімпійської хартії. Продовжуємо підтримувати атлетів та членів української олімпійської спільноти, де б ми не були. Але з іншого боку, у світі чимало інших війн та конфліктів. Але лише ця війна призвела до того, що уряди деяких країн вирішили, яким атлетам дозволено виступати на міжнародних змаганнях, а яким - ні", - цитує слова Баха офіційний сайт МОК.

"Якщо спорт таким чином стає ще одним інструментом для досягнення політичних цілей, то він паде. Олімпійський спорт потребує участі атлетів, які приймають правила, навіть якщо їхні країни перебувають між собою у війні", - додав президент Міжнародного олімпійського комітету.

На початку жовтня Бах також наголошував на необхідності повернення до спорту росіян, які не підтримують війну в Україні. Тоді він відзначав, що дозвіл потрібно дати усім спортсменам, які дистанціювалися від війни.

Що відомо

  • Більшість міжнародних спортивних федерацій відстронили Росію та Білорусь від участі на турнірах. Однак у Міжнародній федерації боксу повністю відновили обидві країни у правах.
  • У 2023 році пройде значна частина кваліфікації на Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі. Наразі спортсмени з цих країн не можуть взяти у ній участь.
  • Російські та білоруські спортсмени вже пропустили Паралімпіаду-2022, яка пройшла у Пекіні. Однак на Олімпійських іграх, які відбулися до повномасштабного вторгнення, атлети цих країн виступали під нейтральним прапором - через дискваліфікацію, пов'язану з допінговим скандалом.