Федерація гімнастики Норвегії бойкотуватиме конгрес FIG через допуск Росії та Білорусі

ЗМІ
. Norges Gymnastikk- og Turnforbund

Норвегія не лише відмовилася від проведення конгресу, а й планує взагалі його пропустити через позицію щодо війни Росії проти України.

Федерація гімнастики Норвегії (NGTF) бойкотуватиме наступний конгрес Міжнародної федерації гімнастики (FIG) через допуск до нього представників Росії та Білорусі. Про це повідомляє Inside the Games.

Конгрес, який заплановано на 11-12 листопада, мав відбутися саме в Норвегії, проте через небажання допускати делегатів з Росії й Білорусі країні довелося відмовитися від проведення події.

Натомість конгрес другий рік поспіль прийматиме турецький Стамбул. На ньому очікується близько 450 офіційних осіб із понад 150 країн.

Згідно із заявою генеральної секретарки NGTF Мони Крістіансен, спершу представники норвезької федерації планували відвідати конгрес, аби заявити про свій протест на самій події. Проте пізніше організація відмовилася від цієї ідеї.

Через повномасштабну війну Росії проти України за підтримки Білорусі FIG усунув від змагань під своєю егідою російських та білоруських спортсменів. Проте представники цих країн усе одно можуть брати участь у конгресі та обіймати або претендувати на керівні посади у FIG, а їхні національні федерації не були позбавлені членства.

Читайте також: МОК розглядає можливість повернення російських спортсменів до міжнародних змагань: заява очільниці НОК США

Як у гімнастиці реагують на війну Росії проти України