МОК розглядає можливість повернення російських спортсменів до міжнародних змагань: заява очільниці НОК США

. Сюзенн Лайонс, AP

Від лютого представників країни-агресора відсторонювали через вторгнення РФ до України.

Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість повернення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань. Про це повідомила очільниця Олімпійського та параліймпійського комітетів США Сюзенн Лайонс.

У лютому цього року, після початку повномасштабного російського вторгнення за підтримки влади Республіки Білорусь, МОК рекомендував міжнародним спортивним органам не допускати росіян та білорусів до своїх турнірів. У більшості видів спорту представники країн-агресорів були відсторонені від змагань через невиправдану агресію своїх держав, проте в окремих видах, зокрема велоспорті й тенісі, їм було дозволено виступати на умовах нейтралітету.

В інших видах спорту - самбо та дзюдо - з плином часу ухвалили рішення про допуск російських спортсменів до своїх турнірів - знову ж, на умовах нейтралітету. Це спричинило негативну реакцію українських керівних спортивних органів, що оголосили про бойкот міжнародних змагань під егідою організацій, що вирішили відмовитися від повного відсторонення представників РФ та РБ.

Читайте також: Україна бойкотуватиме чемпіонат Європи із самбо через участь у ньому росіян та білорусів

У серпні президент МОК Томас Бах заявив, що очолювана ним організація не планує відмовлятися від своєї рекомендації. Але за словами американки Лайонс, у Комітеті вже розглядають варіанти з поверненням до змагань росіян та білорусів.

"Ми знаємо, що МОК починає думати над тим, чи існує шлях для повернення російських спортсменів. Вони починають звертатися до акціонерів, аби дізнатися їхню думку з цього приводу.

Гадаю, усі з нас вважають, що окремі спортсмени не мають бути покарані через те, що вчиняє влада їхніх країн, або конфлікти, що виникають у світі. Думаю, незворотньо з'явиться бажання побачити повернення спортсменів, що базуються в Росії. Але ще належить вирішити, як це виглядатиме й коли це станеться", - наводить слова функціонерки агентство Reuters.

Що відомо