Росія офіційно втратила можливість виступати максимальним складом на чемпіонаті світу з фігурного катання

. AP Photo/David J. Phillip

Це обмеження матиме значення лише в тому випадку, якщо бан Росії через війну проти України буде знято.

Російські фігуристи офіційно втратили можливість заявити на наступний чемпіонат світу більше одного представника на дисципліну. Про це свідчить список квот на головні змагання сезону 2022/23, який опублікував Міжнародний союз ковзанярів (ISU).

Збірна Росії, як і Білорусі, не була допущена до березневого чемпіонату світу-2022 через повномасштабну війну проти України, яку розв'язали ці країни. Також ISU безстроково усунув російських і білоруських фігуристів від змагань під своєю егідою, а також заборонив їм проводити міжнародні турніри.

Через пропуск чемпіонату світу РосіяТе саме стосувалося й Білорусі, але її фігуристи й до того мали мінімальну кількість ліцензій., за правилами, не могла претендувати на повну квоту на наступній світовій першості 2023 року, адже кількість місць визначається за результатами на попередньому мундіалі. Офіційне ж підтвердження щодо ліцензій Росії з'явилося напередодні старту нового сезону.

Читайте також: Україна вперше за 14 років виступить у серії Гран-прі з фігурного катання одразу в трьох дисциплінах: хто в заявці

На чемпіонаті світу-2021 Росія, яка через допінгові санкції виступала під назвою ФФКРФедерація фігурного катання Росії, мала максимальні три ліцензії в жіночому одиночному катанні, спортивних парах і танцях на льоду, а також два місця для чоловіків-одиночників. На Олімпійських іграх-2022 російська збірна (ОКР) була представлена максимально можливим складом в усіх дисциплінах і так само мала виступити повним складом на чемпіонаті світу-2022, якби не була усунута.

У тому разі, якщо до чемпіонату світу-2023 бан на виступи Росії буде скасовано, їхня команда зможе заявити щонайбільше по одному фігуристу або парі в кожному виді. Те саме стосується юніорського чемпіонату світу.

Натомість за Росією попередньо зберігається максимальна квота на чемпіонат Європи-2023. Це може змінитися, якщо буде продовжено усунення Росії та Білорусі.

Читайте також: Олімпійського чемпіона Петренка звільнили з посади віцепрезидента Федерації фігурного катання України після виступу в РФ

Що відомо

  • Чемпіонат світу-2023 відбудеться 20-26 березня в японській Сайтамі. Чемпіонат Європи-2023 заплановано на 23-29 січня у фінському Еспоо.
  • Росія та Білорусь уже точно не візьмуть участі в серії Гран-прі 2022/23, що відбудеться в жовтні-грудні 2022 року. Україна натомість змагатиметься найбільшим складом за 15 років.
  • На наступний сезон Україна заробила по дві ліцензії на головні турніри у двох дисциплінах: на чемпіонат Європи – у танцях на льоду, а також на юніорський чемпіонат світу – у спортивних парах. У решті дисциплін на ЧС, ЧЄ та ЮЧС збірна зможе заявити по одному учаснику.
  • США – єдина збірна, яка отримала максимальну квоту на участь у всіх дисциплінах на чемпіонат світу-2023. Також по три фігуристи або дуети в усіх видах, крім танців, зможе представити Японія.
Читайте також: "Зникло бажання отримувати оцінку від інших". Легендарний японський фігурист Юдзуру Ханю оголосив про завершення кар'єри