Норвегія не зможе прийняти конгрес Міжнародної федерації гімнастики через відмову допускати делегатів з Росії й Білорусі

. AP Photo/Natacha Pisarenko

FIG досі не заборонила представникам Росії та Білорусі брати участь у конгресі.

Норвегія не зможе прийняти конгрес Міжнародної федерації гімнастики (FIG) через недопуск делегатів із Росії та Білорусі. Про це повідомляє пресслужба FIG на офіційному сайті організації.

84-ий Конгрес FIG мав відбутися в жовтні 2022 року в норвезькому місті Саннефіорд. Проте до міжнародної федерації надійшло повідомлення від Федерації гімнастики Норвегії про те, що вони не зможуть прийняти цю подію через відмову допускати до неї представників Росії та Білорусі.

Попри те, що російські та білоруські спортсмени усунуті від змагань з гімнастики, а країнам-агресоркам заборонено проводити міжнародні змагання, їхні представники будуть допущені до конгресу.

Читайте також: Міжнародний союз ковзанярів не підтримав пропозицію України та допустив Росію й Білорусь до конгресу й виборів

Через повномасштабну війну в Україні, яку розв'язали РФ і РБ, головні спортивні органи Норвегії – Олімпійський і паралімпійський комітет, Конфедерація спорту, Міністерство культури й рівності – запровадили рекомендації, в яких закликали не запрошувати на спортивні події в країні делегатів із Росії та Білорусі. Також Норвегія була однією з 35 країн, які закликали запровадити додаткові санкції проти Росії у спорті.

Норвезька федерація гімнастики дотрималася цих рекомендацій і була вимушена відмовитися від конгресу. Наразі виконавчий комітет FIG шукає нову локацію.

Як у гімнастиці реагують на війну Росії проти України