Перейти до основного змісту

"Багато факторів". Євро-2025 зі стрибків у воду пройде у відкритому басейні: у чому особливість

Ексклюзивно
Олексій Середа на чемпіонаті Європи-2022. Getty Images/Filippo Monteforte/AFP

Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2025 року стартує в четвер, 22 травня, в турецькій Анталії. Збірна України вирушає на змагання у складі 10 спортсменів.

Змагання прийматиме спорткомплекс Gloria Sports Arena, де стрибуни у воду виступатимуть на відкритому басейні. За три роки вже втретє чемпіони Європи визначатимуться поза приміщенням: після Рима (2022) та Белграда (2024), які приймали об'єднану першість з водних видів спорту.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи зі стрибків у воду в Україні. Дивіться фінали наживо на платформах Суспільне Спорт, а також місцевих каналах Суспільного.

У Римі 2022 року серед призерів опинявся й лідер збірної України Олексій Середа: став чемпіоном на 10-метровій вишці, а також об'єднав два "срібла" у синхронних стрибках. Минулорічний чемпіонат у Белграді напередодні Олімпіади стрибун пропускав.

"Мені не сильно подобаються відкриті басейни, — розповів Середа у коментарі Суспільне Спорт перед новим чемпіонатом. — Якийсь комар чи оса може сісти — дуже часто буває. Або пташка на вишку залетить. Такі бувають нюанси, випадки".

Зрештою, п'ятиразовий континентальний медаліст додає: саме у басейні Євро-2025 він готувався до змагань і добре знайомий з місцевою ареною.

"Ми тут бували вже дуже багато, я особисто — більше 10 разів. Коли ми готувалися до чемпіонату Європи, стрибав там усю програму. Мені це не завадить показати гарний виступ. Не зможу це використовувати як виправдання, мовляв мені не зручно. Тому думаю. все буде гаразд".

У коментарі для Суспільне Спорт складнощі, що спіткають стрибунів під час виступів у відкритих басейнах, також описав тренер збірної Ілля Целютін.

"Це дуже важко для наших спортсменів — ми увесь рік тренуємося в закритому басейні. Тому ми зробили тренувально-навчальний збір: сім днів до початку змагань тут, у Туреччині, щоб звикнути до особливостей басейну".

"Наприклад, тут зранку ти стрибаєш — [світить] сонце. Ввечері стрибаєш — після четвертої години на вишці 10-метровій сонце ще є, а у воді вже тінь. У стрибку ти переходиш із сонця в тінь. Дуже важливо не втратити концентрацію та координацію під час такого переходу. Тому треба звикати".

"Також постійно можуть бути пориви вітру — потрібно тримати баланс, аби зробити стрибок гарно. Багато факторів. Ми [підготувалися] на зборі, тому, думаю, покажемо свої найкращі стрибки.

Вже на головний старт сезону — чемпіонат світу-2025 в Сінгапурі — стрибуни повернуться до виступів у приміщенні. Також у закритих залах проходили всі три цьогорічні етапи Кубка світу: в Мексиці, Канаді та Китаї.

На рівні Олімпійських ігор стрибки у воду поверталися на відкрите повітря у 2016 році в Ріо — вперше після Барселони-1992.

В Анталії пройде восьмий окремий чемпіонат Європи зі стрибків у воду. Двічі ці змагання приймав Київ: у 2017 та 2019 роках.

Топ дня
Вибір редакції