Оглянути декілька інших приміщень пропонує керівництво облради волонтерам фонду "Руєвит", який зараз діє на Симона Петлюри, 26, що у Рівному. Таку альтернативу запропонували представникам фонду та військовим, які були на зустрічі. Волонтери, своєю чергою, просять не виселяти їх до кінця воєнного стану. Попередньо, 28 березня сесія Рівненської облради вирішила продати будинок на аукціоні.
У будівлі на вулиці Симона Петлюри, 26 у Рівному з початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну діє благодійний фонд "Руєвит", який підтримує військових за їхніми запитами. 28 березня сесія Рівненської облради вирішила продати будинок на аукціоні. Волонтери "Руєвиту" — проти такого рішення.
"Для нас це трагедія, тому що приміщення в дуже зручному для роботи фонду місці. Тут постійно йде потік людей, потік машин, де ми можемо випрошувати кошти і люди нам допомагають. У нас зареєстровано більше 100 людей, це люди, яким видані посвідчення. Кожного дня, як на роботу, тут приходить до 30-40 людей", — розповіла волонтерка Галина Кавюк.
Вона зауважила, що свою роботу фонд розпочав у 2014 році, а з лютого 2022 передав для військових понад 10 тисяч маскувальних сіток, а також техніку та транспорт:
"Тисячі ми сплели "кікімор", більше трьох тисяч пошили плащів. Екскаватор, квадроцикл, три антидронові рушниці, РЕБ, безпілотний прилад "Вампір". Тільки за січень-лютий місяці офіційно по перерахунку через банк два мільйони коштів ми проплатили на оці речі".
Переселенка з Херсона Світлана Грицай розповіла, що у приміщенні вони плетуть сітки та "кікімори", виготовляють окопні свічки, шиють плащі, роблять кавери та бафи Багатофункціональна балаклава-шарф, труба, або ж легкий головний убір:
"Тут така кипить робота — не передати. У нас майже кожного дня приходять військові, їм багато чого треба. Я не знаю, якщо нас закриють, то це жах".
Історик та військовослужбовець Ілля Сигачов на сайті обласної ради створив петицію з пропозицією не продавати будівлю на вулиці Симона Петлюри, а створити на її основі ветеранський та волонтерський хаб. Станом на 8 квітня її підтримали 566 людей.
"Хочу висловити свою підтримку та подяку благодійному фонду "Руєвит", який з 2014 року підтримує українське військо, а зараз у тому числі підтримує мене та мій підрозділ особисто", — зауважив військовослужбовець.
8 квітня волонтери фонду "Руєвит" разом з військовослужбовцями, яким вони допомагають, зустрілися з головою облради.
"Ми намагалися донести думку і побажання всіх волонтерів і учасників фонду, щоб влада не продавала це приміщення. Хоча почули від голови, що з його погляду — це фактично неможливо, це рішення. І з його ж точки зору — це буде ще нескоро, це процедура, яка може затягнутися. Голова обласної ради розгляне питання, щоб запропонувати нам якесь інше приміщення", — поінформував голова правління фонду "Руєвит" Володимир Шишкін.
Володимир Шишкін повідомив, що у влади просили не виселяти волонтерів хоча б до кінця воєнного стану. Голова обласної ради Андрій Карауш прокоментував цю зустріч таким чином:
"Декілька днів пропонуємо приміщення, процедура аукціону нешвидка, і ніхто зараз не виселяє. Дійсно, звучало прохання від фонду відтермінувати до закінчення воєнного стану, в принципі це розумне рішення і по факту, мабуть, воно так і буде".
Рішення про продаж будівлі на Симона Петлюри, 26, наголосив Андрій Карауш, прийняли, зважаючи на її стан:
"Приміщення аварійне, з 2010 року є експертний висновок. Перебування там людей є небезпечним. Ми теж пояснили, що це відповідальність комунального підприємства, на балансі якого дане приміщення".
Андрій Карауш додав, що коли приміщення таки продадуть, усі гроші спрямують на потреби Збройних сил України. Наразі ж облрада планує наступну зустріч з представниками фонду, на якій їм запропонують оглянути інші приміщення.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok