72 людини захворіли на туберкульоз з початку 2025 року на Рівненщині. Такі дані оприлюднила 24 березня у Всесвітній день боротьби з туберкульозом медична директорка Рівненської обласної інфекційної лікарні Наталія Стецій.
Більше про це дізнавалось Суспільне.
За словами Наталії Стецій, зараз фіксують зниження рівня захворюваності на туберкульоз:
"У 2024 році було виявлено 490 випадків туберкульозу проти 585 випадків у 2023 році. В структурі захворюваності 8 випадків туберкульозу зафіксовано у дітей. По даний час 2025 року ми вже маємо 72 випадки туберкульозу у дорослого населення. Випадків туберкульозу у дітей наразі не зафіксовано".
Наталія Стецій додала, що в області працює 12 апаратів GeneXpertСистема, що надає можливість одночасно виявити молекулярно-генетичним методом збудник у мокротинні і визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до рифампіцину. Це дозволяє протягом 2 годин визначити, чи є в мокротинні ДНК мікобактерії туберкульозу та з перших днів призначити пацієнту адекватну терапію.. Відповідно до кожного апарату складений маршрут пацієнта, проте людина може звернутися у будь-який медичний заклад.
"Ми маємо новітні препарати, це дозволило нам знизити терміни лікування пацієнтів — для чутливого туберкульозу до 4-6 місяців і для хіміорезистентного туберкульозу до 6-9 місяців. Раніше для хіміорезистентного туберкульозу це могло бути 24-36 місяців. Лікування туберкульозу в Україні і всі протитуберкульозні препарати — безкоштовні", — продовжила вона.
Як зазначив головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов, вакцинація від туберкульозу залишається безкоштовною:
"Згідно з національним календарем щеплень, вона проводиться в перші дні життя людини. Чи це означає що людина буде абсолютно захищена — ні. Буває, що хворіють. Але дуже важливо, що одна-єдина доза БЦЖ-вакцини, навіть, якщо людина захворіє, зменшує протікання цієї недуги у важкому стані і зменшує ті негативні наслідки, які можуть мати місце".
Представниця фонду "Наше майбутнє" Олена Ніколайчук розповіла, що їхня організація працює з людьми з уразливою групою населення, в якої виявили туберкульоз:
"Минулого року було 1500 уразливих груп — це безхатьки, колишні ув'язнені і ВПО. 412 осіб було доведено до обстеження і скринінгу, це з контактних осіб. Таким чином минулого року у нас було виявлено серед всіх цих уразливих груп — 60 випадків туберкульозу. Ми їх передаємо надалі на супровід, ми не займаємося лікуванням. Якщо в людей, зараз такі випадки рідкісні, але в людей немає документів з тих чи інших причин. У нас передбачена послуга платна. Тобто наш благодійний фонд таким людям оплачує рентген і оплачує консультацію рентгенолога".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok