Перейти до основного змісту

Які мотиви могли бути в причетних до вибуху в Рівному. Пояснив доцент кафедри нацбезпеки Олег Санжаревський

Доцент кафедри національної безпеки та політології Національного університету "Острозька академія" Олег Санжаревський пояснив, якими могли бути мотиви причетних до вибуху в Рівному, кваліфікованого правоохоронцями як спроба теракту. З його слів, такі дії люди можуть вчиняти через образу, помсту або бажання заробити гроші.

Про це кандидат історичних наук Олег Санжаревський розповів в етері Українського радіо. Рівне:

"Абсолютно різні мотиви можуть бути. Це може бути образа на якісь речі, помста, бажання коштів. Їм же ж не кажуть, що вони попадуться або з ними щось трапиться. У наш інформаційний вік кількість камер і всіх інших можливих засобів спостереження практично не дають шансів людям уникнути покарання. Про це треба говорити. Я б сказав, що людей, які є ідейниками "русского мира", буде мало".

Методи вербування

Олег Санжаревський також додав, що згідно з відомою йому статистикою, мінімум до 25% терористичних злочинів можуть бути причетні підлітки:

"Великий відсоток, адже це вік перехідний, і ми маємо, в принципі, найбільше турбуватися саме про таких громадян України. На жаль, частина із них піддається на російське вербування".

Фахівець пояснив, що серед методів вербування часто зустрічається шантаж.

"Всі діти зараз живуть в соціальних мережах, інформації про них досить багато, її збирають і, можливо, десь дитина, підліток засвітилися в чомусь не дуже приємному — її можуть шантажувати. Коли дитина або підліток задумується, іноді їм стає страшно і вони готові зробити неправомірний акт, тобто вбивство своїх же співгромадян. Вони про це іноді не особливо задумуються, тому що їм не дають часу думати", — розповів доцент.

Він також зазначив, що іноді людей провокують, звинувачуючи у проблемах владу.

"Коли в інтернеті підлітки бачать масу "патріотичних" організацій, які вказують на якісь проблеми в державі, кажуть, що так не можна жити, це треба змінити. Тиск на емоції, великий гарний відеоряд, який показує, як чомусь десь загинули хороші люди й винна в тому, звичайно, влада. Іноді критичного мислення в людини не вистачає, щоби над цим задуматися і вона йде таким чином на злочин".

Третім методом, зі слів Олега Санжаревського, є пропозиція заробити грошей.

"Вивчаючи поведінку людини в інформаційному просторі, вибирається об'єкт і йому кажуть: «Слухай, давай ми тобі заплатимо. Ти нічим не ризикуєш»", — додав доцент.

Що відомо про вибух автівки у Рівному

Раніше Суспільне писало, що правоохоронці кваліфікували вибух, що стався поблизу одного з ТРЦ Рівного, як спробу теракту. Попередньо по вулиці Київській горів автомобіль. За інформацією правоохоронців, у ньому вибухнув саморобний вибуховий пристрій. Травми різного ступеня тяжкості отримали двоє чоловіків.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції