Інвестора, готового долучитися до фінансування розробки проєкту відновлення історичної будівлі на розі вулиць 16 Липня та Драгоманова у Рівному, невдовзі представить Управління культури і туризму міської ради.
Про це в етері програми “Тема тижня” на Суспільному повідомив виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян.
"Управління культури напрацювало так, що є бізнес, який хоче долучитися до самого проєкту. Тобто, треба зробити документи, розробити проєкт, пройти експертизу. І тоді думати, де ми можемо взяти на це кошти. На відновлення. Це будуть грантові кошти, чи приватні інвестиції? Але треба зробити так, щоб відновити цю будівлю в центрі міста і зробити так, щоб люди приходили туди і розуміли, що місто дбає саме про такі культурні пам’ятки", — зазначив він.
Віктор Шакирзян пояснив, для чого місту потрібен проєкт.
"Ми будемо тоді чітко розуміти, що ми можемо там зробити. Тому, треба дочекатися, коли буде проєкт. Ми тоді зможемо зробити якісь певні висновки і робити там певні перетворення. Головне — зберегти цю цінність", — сказав в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян.
Що відомо про ситуацію з історичною будівлею
Нагадаємо, у вересні 2023 року управління комунальною власністю Рівнеради виграло апеляцію щодо розірвання договору оренди з товариством "Русана Плюс". Останнє орендувало одну із найстаріших будівель в обласному центрі — понад 200-річну споруду, що входила до складу палацово-паркового ансамблю резиденції власників міста — князів Любомирських.
За змістом історичної довідки, що міститься в матеріалах судової справи, будівля є одним з найстаріших житлових мурованих будинків Рівного і збудована, за інформацією з картографічних джерел, наприкінці XVIII століття. Зокрема, зображена на одному з найдавніших відомих планів Рівного 1797 року, виконаного архітектором Бургiньйоном.
Будівля споруджена на території, де свого часу була розташована резиденція власників міста Рівного — князів Любомирських. Вона входила до складу палацово-паркового ансамблю. Найімовірніше, призначалась для розміщення варти резиденції, звідки і пішла назва частини території — "яничарка". За іншою версією, будинок був помешканням управителя маєтку князів Любомирських. Картографічні матеріали свідчать, що будинок був серед небагатьох об`єктів, які вціліли в Рівному після пожежі 1847 року.
Більше відповідей виконувача обов'язків міського голови Рівного Віктора Шакирзяна — про відкриття вулиць Полуботка і Пересопницької для руху транспорту та не лише, дивіться в етері інформаційного проєкту “Тема тижня”.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok