Перейти до основного змісту

"Кулінарний спадок": як на Рівненщині готують давню поліську підбиту юшку з грибами та солов’ями

Ексклюзивно

Суспільне продовжує вивчати гастрономічну спадщину Рівненщини. Цього разу творча група "Кулінарного спадку" побувала у селі Великий Мидськ Костопільської громади.

Полум'я в печі. Суспільне Рівне

Приготування страви. Суспільне Рівне

Жителька цього села Жанна Коваль поділилась секретами приготування підбитої юшки з грибами, яку неодмінно подають із солов’ями — смаженими пампушками на картопляно-дріжджовому тісті.

"Рецепти цих страв перейняла від бабусі, у якої часто бувала в гостях, — розповіла пані Жанна. — Бабуся розказувала, що коли в полі працювали, то треба було варити ситну страву, щоб були сили для подальшої роботи. Тому для юшки використовували домашнє жирне масло. На ньому підсмажували борошно. Ним заправляли, або ж підбивали, юшку. Додавали ще квасолю, гриби. Брали, до речі, лише білі. Гриби обов’язково мали бути цілі, не порізані на шматки. За бажанням кидали ще й свинячі реберця".
Юшка в печі. Суспільне Рівне

Солов'ї на пательні. Суспільне Рівне

Ще особливого смаку підбитій юшці додавав жар печі, у якій господиня й тепер готує чимало страв. І поки юшка пріє в печі, як сказала пані Жанна, тим часом смажать солов’ї.

Як їх приготувати, з яких інгредієнтів, чому саме така назва, і в чому секрет підбитої грибної юшки — про все дивіться у новому випуску проєкту "Кулінарний спадок".

Господиня насипає юшку. Суспільне Рівне

Готова страва. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції