У другому випуску з циклу інтерв’ю із народними депутатами України, обраними від Рівненщини, ми спілкуємося із Олександром Ковальчуком.
Він розповів Суспільному про результати роботи комітету з питань фінансів, податкової і митної політики, де обіймає посаду заступника голови. Також пояснив, як підвищення податків вплинуло на малий бізнес, висловився щодо закупівлі російських реакторів для Хмельницької АЕС, оцінив дії місцевої влади у підтримці військових та розповів, як комунікує з виборцями.
Як ви часто бачитеся з виборцями з вашого округу?
“Кожен день. Я живу в Рівному, тиждень в Києві, тиждень тут. Кожен день проходжу площею біля Тараса Шевченка, де стоїть меморіал загиблих. Дивлюсь на нові фотографії, які з'являються. Розумію біль всіх, хто поховав своїх близьких і рідних, бо в моїй родині теж є двохсоті й трьохсоті… Я бачу своїх виборців постійно, причому в дуже різних цікавих місцях: на нашому ринку, в магазинах. Можу розповісти, скільки що коштує в магазині, бо сам ходжу в магазини, все купую. І я живу з людьми і серед людей. Мій кабінет, мій офіс, моя приймальня не закрились на жоден день ні в період ковіду, ні в період війни. Просто не завжди на це достатньо часу. От, але я з ними спілкуюсь і мені абсолютно комфортно це робити”.
Типове питання, яке вони [виборці - ред.] вам ставлять?
“Коли закінчиться війна? Зараз. Раніше: “Коли буде більше зарплата?”, а коли я починаю з ними говорити, а яка зарплата має бути більша? Звідки має взятись? А чому не платять податки? Тобто різні питання. Ну, зараз, звичайно, більше про війну”.
Рік тому Асоціація міст України проводила практикум із питань законотворчості в сфері податкової політики. Ви там виступали і зверталися до місцевої влади із проханням максимально сприяти військовим. Чи слідкуєте за тим, як місцева влада Рівного та області, справляється із цим?
“Погано. Був період часу, коли я робив дослідження певне: скільки, яка область і місто витрачає на потреби Сил оборони. Наша з вами область і місто займали чи не самі нижні позиції. Ну, для чого коментувати щось ще? Ну от, коли ми займаємо 20 місце там з 22 учасників, за кількістю грошей витрачених на потреби Сил оборони. Що ще я можу коментувати? Як область і як місто. І це дослідження я робив і в 2022, і в 2023 році. Кривий Ріг на першому місці, Дніпро на другому, Хмельницький на третьому, Житомир в призерах. Рівне і Рівненщина в кінці, витрачаючи якісь копійки на потреби. Після того, вони почали щось більш там приділяти цьому увагу, виділяти якісь бюджети на допомогу військовим. При тому роблячи стільки фотографій з переданими дронами, що тих дронів, мені здається, не стільки було передано, скільки фоток наробили, передаючи ці дрони. Для чого це робити? Я передаю і передавав багато всього. Я фотографій багато не роблю. Я не бачив в цьому сенсу”.
Якщо я не помиляюся, то, здається, останнє дослідження було, що ми в десятку входимо за закупівлею, саме Рівне.
“Не знаю, треба подивитись, треба просто підняти дані. Я вам говорю за 2022-2023 рік, далі я перестав це робити, мені стало просто нецікаво. Якщо місцева влада обласного центру або Рівненської області на рівні очільника ВЦА вирішили витрачати так мало, ну то що я буду їм говорити? Бог їм суддя, нехай будують дороги”.
Більше відповідей на питання — у повному інтерв’ю.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok