Перейти до основного змісту

Центр розшуку зниклих безвісти працює у Рівному. Як отримати допомогу

В Рівненській області діє Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Родичів приймають щоп’ятниці в приміщені Головного управління Національної поліції в Рівненській області з 9 ранку до 13 години дня.

Про розшук зниклих безвісти за особливих обставин говорили в етері YouTube-проєкту Суспільного "Тема тижня", гостею якого стала представниця Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Людмила Кучер.

Вона зазначила, що в Рівненській області в унікальному форматі діє об’єднання Представництва Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Управління з питань ветеранської політики та Національної поліції. У Центрі з розшуку осіб, зниклих безвісти, люди можуть отримати необхідну допомогу від різних структур одразу.

Якщо людина довгий час не виходить на зв’язок, насамперед слід звернутися із заявою до Національної поліції, повідомила Людмила Кучер. Після цього людину оголошують в розшук.

"Ми завжди наголошуємо, що, коли особа не виходить на зв’язок, щоб люди не втрачали час і зверталися до поліції. Адже навантаження велике і виведення ДНК-профілю займає досить тривалий час", – підкреслила Людмила Кучер.

Надалі варто здійснити ще кілька дій, пояснила вона. Зокрема, звернутися до:

  • Національного інформаційного бюро;
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже, як зазначила Людмила Кучер, саме він є єдиним органом, що підтверджує офіційний полон.

Також слід заповнити анкету на порталі МВС, згідно з якою, після перевірки та верифікації особу вносять в Єдиний реєстр зниклих безвісти. А якщо йдеться про військовослужбовця, то рідні після звернення до поліції повинні написати запит на військову частину щодо матеріалів службового розслідування про обставини зникнення.

"Зареєструвати в усіх структурах має саме родина. Звісно, до поліції про зникнення може подати будь-хто. У нас, на жаль, є такі випадки, коли у військовослужбовця нікого немає. Відповідно, буває, що представники громади заявляють про особу в розшук", — зазначила Людмила Кучер.

У студії також підняли питання можливості отримання для рідних витягу з Єдиного реєстру зниклих безвісти.

Для того, щоб його отримати, рідним потрібно звернутися із заявою до Управління з питань осіб, зниклих безвісти, МВС України. Зразок можна взяти у вільному доступі: в Telegram-каналі Уповноваженого, в Центрі розшуку, також зразки таких заяв розповсюдили серед слідчих області і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Отримавши витяг з Єдиного реєстру зниклих безвісти, рідні можуть:

  • оформити пенсію за втратою годувальника на неповнолітніх дітей;
  • оформити опіку над майном зниклої безвісти особи;
  • отримати відстрочку або демобілізацію, згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо зниклим безвісти є військовослужбовець.

Гостя студії зауважила, що людина має статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин і, відповідно, перебуває у розшуку до моменту встановлення місця розташування її поховання.

Більше про розшук українців, зниклих безвісти за особливих обставин, гарантії та держдопомогу, на які мають право рідні людей з відповідним статусом, а також про те, як шукаючи інформацію про близьких, не стати жертвою шахраїв чи спецслужб ворога, дивіться в етері програми "Тема Тижня".

Авторка: Анастасія Гаврилюк

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції