Керівниця громадської організації "Еко-Рівненщина" вважає відстріл диких тварин неефективним методом контролю сказу. Йдеться про те, що з 8 лютого щовихідних у Гощанській громаді на Рівненщині організовують рейди з відстрілу лисиць. Таким чином хочуть оцінити ефективність вакцинації, яка проходила у вересні. Зокрема вирішили взяти зразки 12 диких тварин на аналізи.
Про це поінформували у Facebook Гощанської селищної ради.
Як йдеться у повідомленні, в громаді проводять заходи проти інфекційних захворювань, відповідно до Закону України "Про мисливське господарство та полювання", наказу Північно-Західного управління лісового господарства, а також рішень Ради оборони області та протоколів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
За 2024 рік у Гощанській громаді зафіксували 17 випадків захворювання на сказ серед тварин, йдеться в повідомленні. Почастішали випадки нападів диких тварин на людей та домашню худобу, появи агресивних, хворих тварин у межах населених пунктів. Також фіксують нові звернення щодо укусів та контакту людей із потенційно зараженими тваринами, додали у громаді.
Раніше Суспільне повідомляло, що на Рівненщині у вересні 2024 року проводили осінню імунізацію диких м'ясоїдних тварин проти сказу. У лісах області розкладали їстівні приманки з вакциною.
Аналіз зразків тварин дозволить провести лабораторне дослідження на наявність антитіл до вірусу сказу в Рівненській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби, уточнили в Гощанській селищній раді.
Позиція зоозахисниці
Керівниця громадської організації "Еко-Рівненщина" Алла Лосік пояснила, що негативно ставиться до таких заходів. Її організація займається роботою з органами влади для покращення захисту довкілля і впровадження сучасних управлінських програм у цій сфері, пояснила жінка:
“Такі заходи не є ефективними для контролю сказу. Ніхто не присутній на них. Мають бути присутні працівники державної ветеринарної служби та екологічної інспекції, вони мають погоджувати це. Ми тільки зараз намагаємось встановити законність таких дій, але ж громадськість дізнається про це лише за день до початку. Ми будемо звичайно реагувати, але більш офіційно – перевірками”.
Що розповів керівник громади
Голова селищної ради Микола Панчук пояснив Суспільному, що про початок відстрілу повідомили у Facebook громади.
”Гощанська селищна рада не займається відстрілом, оскільки це компетенція державних органів. Це набрало великий резонанс, але селищна рада не несе за це відповідальності, нас попросили викласти це на сторінку в Facebook для того, щоб люди не лякались гучних пострілів. Кожного року ми виділяємо кошти для стерилізації та вакцинації безпритульних тварин”, — зазначив він.
Як повідомив Микола Панчук, зараз в громаді створюють Центр перетримки тварин "Оберіг", для додаткової безпеки людей. Там зможуть робити стерилізацію для зменшення популяції тварин, вакцинацію, відстежувати їх чисельність.
Ситуація в Рівненській області з відстрілом тварин
Застрелених на території Гощанської громади лисиць відвезли на експертизу до Рівненської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Суспільне намагалось дізнатися більше інформації від керівника лікарні Миколи Білоуса, проте він відмовився це коментувати.
Загалом на Рівненщині видали 12 дозволів на відстріл хижих тварин. Про це повідомили у Facebook Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Там вказали, що відстріл проводять з метою моніторингу ефективності вакцинації хижих тварин і проведення заходів боротьби з інфекційними захворюваннями впродовж лютого.
Як розкидали приманки з вакциною проти сказу у лісах Рівненщини, дивіться в сюжеті Суспільного.
Авторка: Гордіюк Ольга
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok