Гучні гуляння заборонили у закладах громадського харчування у місті Дубно, що на Рівненщині. Таке рішення прийняв виконком міської ради. Причиною стало те, що у соцмережах поширили інформацію, що в одному з закладів міста організували дискотеку.
Як на заборону відреагували працівники закладів харчування, та чи каратимуть через порушення обмеження — дізнавалася кореспондентка Суспільного.
Після того, як на початку лютого в соцмережах оприлюднили відео з дискотекою в одному з дубенських ресторанів, міська влада вирішила заборонити у закладах громадського харчування розважальні заходи, зокрема танці, співи, дискотеки на час дії воєнного стану.
"Цим рішенням ми заборонили проведення таких розважальних заходів, які відбулися цими вихідними. Це не лише в цій установі, але й в інших. Це відбувається там, де стоять портрети героїв, де ми проводжаємо наших героїв. Частиною населення сприйнялося це рішення, частиною — не сприйнялося. Але я вважаю це рішення правильним. І це дасть нам можливість призупинити безмежні розважальні заходи в нашому місті", — прокоментував міський голова Дубна Василь Антонюк.
Директор закладу, де відбулася дискотека, від коментарів на камеру відмовився. В телефонній розмові розповів, що рішення виконкому щодо заборони розважальних заходів будуть виконувати. Більшість керівників та адміністраторів закладів міста, з якими ми спілкувалися, теж підтримали рішення.
Адміністраторка місцевого кафе Наталія розповіла, що гості їхнього закладу з розумінням ставляться до відсутності гучних веселощів:
"Це наша принципова позиція з перших днів війни, що у нашому закладі лише легенько грає музика на фоні, а гучних гулянок у нас немає. Хоч і хрестини роблять, і дні народження, але музика завжди тихенько".
У кав'ярні в центрі міста теж погодилися з рішенням виконкому.
"У нас і раніше не була голосно музика, у нас музика просто, щоб створювати приємну атмосферу, тому ми згідні з цим рішенням", — зазначила бариста Оля.
Адвокат Анатолій Мацей каже, згідно з Законом України "Про правовий режим воєнного стану", рішення щодо обмежень прав та свобод людини має приймати військове командування з військовими адміністраціями:
"У даному випадку виконком діяв одноосібно без погодження та залучення районної чи обласної військової адміністрації, тому це ставить під сумнів його легітимність".
Окремим пунктом в рішенні виконком рекомендував поліції контролювати виконання встановлених обмежень. Інспекторка відділу комунікації Катерина Пилипчук прокоментувала Суспільному, що правоохоронці проводитимуть з власниками та адміністрацією закладів профілактичні бесіди.
"Домовлено з поліцією, що в межах їхньої компетенції вони складатимуть протоколи. А чи це буде адміністративного характеру, чи іншого — будемо розглядати на адміністративній комісії та на інших. На вихідні плануємо похід представників міської ради та правоохоронних органів по місту, щоб подивитися, як спрацювало рішення щодо обмеження розважальних заходів у місті", — підсумував Василь Антонюк.
Адвокат з цього приводу зауважив, що у законодавстві відсутні норми, які б встановлювали відповідальність за невиконання такого рішення виконкому:
"В осіб, яких це рішення стосується, залишається оскаржувати його у суді та отримувати рішення суду про визнання рішення нечинним та скасування".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok