Понад тисячу військовослужбовців пролікували в Центрі бойової травми на Рівненщині за два роки його роботи. Медзаклад почав працювати у лютому 2023 року. За цей час лікарі провели більше двох з половиною тисяч операцій для військових та цивільних, розповів завідувач Центру Сергій Пєчніков.
Військовослужбовець Владислав проходить лікування у Центрі бойової травми на Рівненщині. Поранення обох ніг отримав у Харківській області. За майже пів року лікарі зробили Владиславу сім операцій.
"Їхали на позицію і підірвалися в автомобілі на невідомому вибуховому пристрої. Відкрив двері з автомобіля і думав вилізти, і просто впав на землю, і йти більше не міг, бо ноги були в різні сторони, то довелося повзти. Доглядають, все розкажуть, що цікавить і підтримають, дають надію — це найголовніше, що потрібно", — розповів Владислав.
Ортопед-травматолог Сергій Паламарчук повідомив, яку травму має військовослужбовець:
"Мінно-вибухова травма, масивна, з ушкодженнями обох гомілок з масивними переломами всіх кісток і ушкодженнями гомілково-ступневих суглобів обох нижніх кінцівок. На останньому етапі ми виконали артродезування лівої гомілки — це повністю заблокували весь суглоб, для того, щоб він надалі мав опорну функцію, так як суглоб був повністю зруйнований. І планується така ж операція на іншій кінцівці. За пів року можна буде говорити про якісь навантаження і подальшу реабілітацію".
Віктор з позивним "Вірастюк" — теж пацієнт Центру бойової травми. Військовий отримав поранення восени 2024 року в Курській області РФ.
"Ліва стопа — від мінометного обстрілу шматок прилетів у ногу та в бік. Вирвало шмат кістки та порвало лівий бік. Бік вже загоївся, а нога ще турбує. Зараз одна процедура, потім буде інша процедура з імплантами", — зазначив Віктор.
Військовий Артем у медзакладі лікує руку. Чоловік отримав поранення на Донеччині.
"Перебило мені кістки, м'які тканини — виходить відкритий перелом. Тут ще дві операції зробили і вже знімають шви, підлатають — і все", — зауважив Артем.
Серед пацієнтів Центру бойової травми не лише військові. Проходить лікування тут і пані Світлана. Жінка — вимушена переселенка з Донеччини.
"Після народження дитини виникла пухлина кістки, довелося замінити колінний суглоб на металевий протез — через 10 років виник остеомієліт з нагноєнням. Скільки ми їздили по містах, ніхто не брався за цю ситуацію, знайшли все-таки цю клініку, — дякую велике лікарям. Намагаються врятувати, взагалі був такий діагноз, що потрібно було ампутувати ногу", — розповіла Світлана.
7 лютого виповнюється два роки від початку роботи Центру бойової травми, розповів його завідувач Сергій Пєчніков. За цей час у медзакладі пролікували близько 2800 пацієнтів, з яких 1200 — військовослужбовці:
"Було проведено близько 2600-2700 операцій, з них — 1800 було виконано для військовослужбовців. Це операції різного ступеня тяжкості, які полягають у складанні та синтезі: важких переломів кісток, заміщення дефектів м'яких тканин та кісткової структури, також проводяться артроскопіїАртроскопія — це передовий універсальний метод і мініінвазивне оперативне втручання, яке проводиться з діагностичною і лікувальною метою. Суть артроскопії полягає в тому, що за допомогою спеціального приладу - артроскопа, лікар-ортопед проникає безпосередньо в сам суглоб. Для цього на поверхні шкіри робиться кілька мікронадрізів, через які отримують доступ до суглоба. — колінних, плечових та гомілково-ступневих суглобів і пошкодження зв'язково-капсульного апарату цих суглобів".
Сергій Пєчніков додав, що на початку роботи Центр був розрахований на 26 пацієнтів, тепер заклад вміщує 50. Також, за його словами, вдвічі збільшили й кількість медичного персоналу, закупили нове обладнання та провели капітальний ремонт приміщення.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok