Перейти до основного змісту

"Книга в подарунок 3.0": молодіжна бібліотека Рівного запрошує поповнити їхній фонд

Подаровані книги учасниками благодійної акції. Facebook Рівненська обласна бібліотека для молоді

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді розпочали благодійну акцію "Книга в подарунок 3.0" до Міжнародного дня дарування книг. За попередні два роки сумарна кількість подарованої літератури перевищила 700 примірників. У 2025 році організатори запрошують долучитися до ініціативи до 17 лютого.

Про це Суспільному розповіла директорка бібліотеки для молоді Світлана Патрикей.

За її словами, цю благодійну акцію у бібліотеці проводять третій рік поспіль. Її присвячують до Міжнародного дня книгодарування 14 лютого. Стати учасником цієї ініціативи може кожен з 24 січня до 17 лютого. Книжки потрібно приносити за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 18.

"Ми побачили, що є бажання наших відвідувачів, користувачів, друзів, партнерів, бібліотеки дарувати книги, тим більше символічно до Міжнародного дня дарування книг, тому започаткували цю традицію. Бачимо тенденцію до збільшення подарованих книг. І вирішили її дотримуватися щорічно", — поділилася Світлана Патрикей.

Найчастіше до збору долучаються користувачі книгозбірні, письменницька спільнота, викладачі, вчителі, студенти, учні місцевих навчальних закладів, а також представники влади, зазначила керівниця.

"Діти приносять книги, які вже прочитали, і дарують її бібліотеці у відділ сімейного читання. Це можуть бути куплені спеціально для подарунка, а можуть бути книги, які вже прочитані нашими відвідувачами й користувачами. Вони даруються бібліотеці для того, щоб їх ще прочитали інші відвідувачі та користувачі бібліотеки", — повідомила директорка.

Як прокоментувала Світлана Патрикей для Рівненської обласної ради, за два роки проведення благодійної акції бібліотеці подарували понад 700 видань: 345 у 2023-му та 417 у 2024-му.

"Це переважно художня література: детективи, любовні, пригодницькі та історичні романи, дитячі книги. Дарують також науково-популярні видання з психології, історії, економіки, поодинокі видання з англійської", — розповіла жінка.

Керівниця закладу наголосила, що така ініціатива тепер актуальна не лише для Рівненщини, а й для усієї України:

"Сьогодні це дуже актуально, особливо в період воєнний. Бібліотеки, які були в окупації або зазнали відповідно пошкоджень під час війни, потребують книг. Переважно ми робимо акцент на україномовній літературі. Звісно, хочеться чогось такого, що немає в наших фондах, але це лише побажання. В принципі, раді кожній книзі, яку подарують для нашої бібліотеки, яка знайде своє місце і свого читача".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції