Оцифровану колекцію кераміки презентували в Острозькому замку, що на Рівненщині. Виставку "З глини і полум'я: колекція кераміки державного історико-культурного заповідника м.Острог" відкрили учора, 29 листопада. Серед експонатів є глечики тучинської, опішнянської та барської кераміки, яка входить у список нематеріальної культурної спадщини України.
Про це повідомив Суспільному в.о директора державного історико-культурного заповідника Острога Андрій Брижук.
За його словами, виставка завершує проєкт з оцифрування колекції кераміки заповідника.
"Кераміка є найбільш "крихким" матеріалом з наших фондів. Фінансував виставку Goethe-Institut в Україні, який є проєктом Федеративної Республіки Німеччина. Вони підтримують нас не вперше. Декілька років тому ми оцифровували інформацію про експонати. Цьогоріч вони нас підтримали у сфері оцифрування колекції", — розповів Андрій Брижук.
Андрій Брижук зазначив, що процес оцифрування та створення електронного каталогу триває. Презентують його найближчим часом.
"Виставка узагальнює цей процес цифровізації. Тому люди мали можливість побачити фотографії самих експонатів у колекції. А також представлені експонати, які ми оцифровували", — зауважив в.о директора державного історико-культурного заповідника Острога.
За словами Андрія Брижука, на виставці презентували найдавніший експонат — глечик трипільської культури, якому вісім тисяч років. Також представили експонати з археологічних культур, які побутували в Острозі. Є кераміка з різних регіонів, що входить у список нематеріальної культурної спадщини України, а саме: тучинська, опішнянська та барська.
"Були вироби, які виготовляли в радянський час, але вони стали невід'ємним явищем української культури. Особливо цінним в нашій виставці є комплект плиток з станції метро "Хрещатик". Їх виготовила Оксана Грудзинська. В нас представлений один екземпляр плитки, але знизу є інтерактивна зона, де ці плитки намарковані на магнітній основі. Тому відвідувачі зможуть створити свій власний орнамент", — додав Андрій Брижук.
За словами Андрія Брижука, оцифрували дві тисячі експонатів. Кожен з них має шість фотографій. Презентувати виставку планують усі зимові місяці. Побачити її можна в Острозькому замку.
"Виставка "З глини і полум'я": колекція кераміки державного історико-культурного заповідника м. Острог" — це енциклопедія усієї сфери культурної спадщини України. Загалом наш музей має 78 тисяч експонатів, лише 2% з них ми експонуємо. Тому відвідувачі зараз мають унікальну можливість побачити всі експонати, які зазвичай перебувають у сховищі", — пояснив Андрій Брижук.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok