12-річний Станіслав Касюдик із Володимирця на Рівненщині має розлад аутистичного спектра. Його діагностували хлопчику у 10-річному віці. Попри це завдяки заняттям із багатьма спеціалістами він вчиться у школі нарівні з іншими, а ще вивчає гру на фортепіано у мистецькій школі та перемагає у конкурсах.
Про це розповіла Суспільному його мати Віта Касюдик.
Станіслав займається у мистецькій школі у Володимирці. Його викладачка Ганна Манчук каже, що хлопчик у класі фортепіано — п'ятий рік. Він брав участь у концертах, а влітку цьогоріч виборов ІІ місце у міжнародному благодійному конкурсі мистецтв. Ганна Манчук зазначає, що у хлопчика чудова музична пам'ять:
"За період навчання у Станіслава дуже добре розвинулась координація. В нього складно було з координацією рухів і рук. Але ми справилися. Допомогли мені в цьому ігри, іграшки, м'ячики, які ми там перекидали. Одна рука на місці м'ячик стукає, інша рука перекидає, і таким чином працюємо над місцями у творах, які йому складніше даються. І так і розвиваємо координацію".
Ганна Манчук зазначила, що раніше не працювала з дітьми з особливими освітніми потребами, тому доводилось усю методику напрацьовувати самостійно:
"Сфера інклюзивної освіти тоді лише починала розвиватися, досвіду не було. Починала, як і з іншими дітками, проте на перших заняттях з нами була мама. Станіслав прекрасно розуміє мене, а я його. Я не даю йому якісь складні форми творів. Особливо він зараз любить вигадувати різні образи під те, що чує — може показувати, як хтось підкрадається, наприклад, чи ще щось".
Мама Станіслава Віта Касюдик розповіла, що помітила, що син мало говорить у віці 2 з половиною років. Відтоді вона почала возити хлопчика на приватні заняття з логопедом.
"Станіслав не знав букв, речення взагалі не складав. Логопединя розробила цілу методику для того, щоб ми вивчили букви, щоб навчити сина читати, складати ті слова в речення. І в нас вийшло — він пішов до школи".
Як розповіла Віта Касюдик, згодом у її сина діагностували розлад аутистичного спектра. Про те, що музика може допомогти у його реабілітації, дізналася випадково — з телевізійної передачі. Так жінка вирішила записати дитину до музичної школи.
"Я знала, що такі дітки теж мають право на позашкільну освіту. Тому і звернулася у музичну школу. Нам підійшло фортепіано, і ми почали займатися. Я задоволена результатом. Задоволена тим, що дитина краще стала вчити вірші, стала більш комунікабельною, вже цього року в нас, наприклад, нема асистента вчителя".
Зі слів мами, такий результат — заслуга не лише музики, а й роботи з логопедами, психологами, реабілітологами.
"Звісно, це дороговартісно, але без того ніяк. Жодна музика і жодна таблетка, якщо не розвивати все в комплексі з фахівцями, підібрати фахівців, які підійдуть твоїй дитині, не допоможе. Треба, щоб була група фахівців, які системно працюють. У нас вийшло. Ми свою дитину витягнули".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook