Майже два роки в гуртожитку в Дубні на Рівненщині триває конфлікт між внутрішньо переміщеними особами та заступником директора з адміністративно-господарської роботи місцевого фахового коледжу культури та мистецтв. Переселенці кажуть, що чоловік їх ображає та руйнує їхні клумби у дворі гуртожитку. Заступник, у свою чергу, звинувачує згаданих мешканців в самовільному захоплені подвір'я.
У конфлікті розбиралися кореспонденти Суспільного.
Переселенка з Донеччини Ірина понад два роки мешкає у студентському гуртожитку в Дубні. Розповідає, що любить квіти, багато їх садить, і через це виник конфлікт із заступником директора з адміністративно-господарської роботи місцевого фахового коледжу культури та мистецтв.
"Відквітли братики, петунії, ромашки, тут був цілий ряд чорнобривців. А восени останні квітнуть хризантеми. Людині не сподобалося. Поки садили і тягали з берега землю, то мовчав. А це для нас, пенсіонерів, доволі важко, але потрібно. Потім ця людина почала видирати квіти", — розповіла пенсіонерка.
З її слів, чоловік не лише почав нищити створені нею клумби, а й ображати словесно:
"Ми чуємо постійні знущання над собою. Нас звинувачують, що ми тут нічого не робимо Каже, що ми такі-сякі переселенці, понаїхали, сепаратисти".
Переселенка з Нікополя Олена, яка живе у тому ж гуртожитку, зазначила, що також обурена такими образами.
"Я була вражена тими словами, як почула: "сепаратисти, понаїхали, тут моя земля, я не люблю квіти". Я виглянула з вікна і попросила його, що не треба так робити, не треба називати сепаратистами. Зараз такий час, що навпаки треба бути добрішими та об'єднуватися", — додала жінка.
Заступник директора з адміністративно-господарської роботи місцевого фахового коледжу культури та мистецтв Юрій Паламарчук ситуацію коментує так:
"Цього всього я їм не казав. Це вони постійно ходять і обзивають мене Гітлером, посилають. Щодо нещодавньої суперечки, то пані Ірина заявила, що її Україна воює, а моя — ні. З цим я не згідний, тому далі в цьому конфлікті я назвав її сепаратисткою. Це вся образа, яка з моєї сторони звучала. Мешканців, які чули цю сварку, я просив спуститися і послухати до кінця, а не кричати і підтримувати її сторону".
Заступник директора додав, що проблема у тому, що пані Ірина самовільно садить квіти у місцях, де він просить не садити.
"Там за скатами та аличею є каналізаційний люк, трохи розвалений. Я її неодноразово просив там не садити. Бо як тільки починаємо косити в садку, то шкодиться інструмент. Пані Ірина на такі звернення реагує агресивно. Тому постійно в нас конфлікти", — зазначив Юрій Паламарчук.
Переселенка Ірина звинувачення щодо самовільного садівництва, зокрема біля люка, прокоментувала так:
"Ні-ні-ні, це все брехня. Два роки тому переселенці цей люк заклали мішками з піском, бо тут тхне постійно. Я навіть матіолу садила, але нічого не допомогло. Він порушений, ніхто його не ремонтує. В чому проблема? Що тут посаджені квіти? То ж їх можна пересадити, коли будуть люк ремонтувати — і все".
Завідувач гуртожитку, який був свідком конфлікту, зазначив, що взагалі не розуміє його причин.
"Заступник директора з переселенцями не конфліктував, не нагружав, нічого. Просто прийшов, з ними адекватно поговорив. Вони йому там почали різне говорити. Він їм сказав "до побачення", і на тому розійшлися", — розповів Леонід Бурлака.
Окремим приводом для суперечок між адміністрацією та переселенцями є безпритульні тварини, яким облаштували прихисток у дворі гуртожитку.
"Це Юрій, Мурка і Аза. Приблудилися коти. Це ж тварини і їм теж треба десь ночувати", — показала котів Ірина.
"Це є студентський гуртожиток і земля. Ніяких тварин тут не повинно бути. Це санітарні норми", — відповів Юрій Паламарчук.
Під час останнього конфлікту щодо квітів біля люка, заступник директора викликав дільничого. У поліції прокоментували, що це питання не їхньої компетенції, і при подальших суперечках сторонам слід звертатися до суду.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook